«سناریوهای بات»

-- مافیا کلاسیک --

این سبک که از اسمش هم پیداس قدیمی‌ترین سبک بازی مافیا می‌باشد. در این حالت روز معارفه وجود دارد و مافیا نیز در شب شات خواهد داشت. با اضافه شدن یکسری نقش جدید، سناریوهای مافیا کلاسیک پیشرفته کم کم شکل گرفتند. در بات مافیا پرشین سناریوهای زیر در سبک مافیا کلاسیک وجود دارد:

در این سناریو تنها نقش‌های مافیای کلاسیک وجود دارد و نقش پیشرفته ندارد. تمام قوانین در این سناریو منطبق بر قوانین مسابقه شهروند و مافیا در شبکه سلامت می‌باشد.

◽️ تیم شهروند: کارآگاه، پزشک، اسنایپر، زره‌پوش، خبرنگار، شهروند

◾️ تیم مافیا: رییس مافیا، مذاکره‌کننده، مافیا ساده

نفرات مجاز: 9 تا 13 نفر

این سناریو در فصل 10 شبکه سلامت با حضور برترین‌های 9 فصل قبل برگزار شد. تمام قوانین این سناریو منطبق بر قوانین مسابقه شهروند و مافیا در شبکه سلامت می‌باشد. گروگان‌گیر یارهای خود را می‌شناسد اما همراه تیم مافیا بیدار نمی‌شود و حق ندارد با تیم خود صحبت کند.

◽️ تیم شهروند: کارآگاه، پزشک، تکاور، نگهبان، تفنگدار، شهروند

◾️ تیم مافیا: رییس مافیا، ناتو، گروگانگیر

نفرات مجاز: 10، 12 و 15 نفر

در این سناریو در تیم مافیا نقش ناتاشا و در مقابل آن در تیم شهروند نقش کشیش حضور دارد.

◽️ تیم شهروند: کارآگاه، پزشک، اسنایپر، رویین‌تن، فراماسون، کشیش، ردگیر، تفنگدار، کابوی، فرمانده

◾️ تیم مافیا: رییس مافیا، ناتاشا، شاهکش، خرابکار، تروریست

نفرات مجاز: 9 تا 15 نفر

در این سناریو در تیم مافیا نقش مذاکره‌کننده و در مقابل آن در تیم شهروند نقش خبرنگار حضور دارند. این سناریو نسبت به سناریو شبکه سلامت دارای نقش‌های پیشرفته‌تری است و نقش شهروند ندارد.

◽️ تیم شهروند: کارآگاه، پزشک، اسنایپر، رویین‌تن، خبرنگار، ردگیر، تفنگدار، کابوی، قاضی، فرمانده

◾️ تیم مافیا: رییس مافیا، مذاکره‌کننده، شاهکش، خرابکار، تروریست

نفرات مجاز: 9 تا 15 نفر

در این سناریو نقش مستقل جوکر حضور دارد. به دلیل اینکه حضور جوکر قدرت مافیا را کاهش می‌دهد با اضافه شدن این نقش نسبت به بقیه سناریوها تعداد مافیاها یکی کمتر است.

🃏 نقش مستقل: جوکر

◽️ تیم شهروند: کارآگاه، پزشک، اسنایپر، رویین‌تن، کشیش، فراماسون، ردگیر، تفنگدار، کابوی، فرمانده

◾️ تیم مافیا: رییس مافیا، ناتاشا، شاهکش، تروریست

نفرات مجاز: 12 تا 15 نفر

در این سناریو نقش مستقل کیلر حضور دارد. چالش اصلی این سناریو جنگ بین کیلر و تیم مافیا است و البته تیم شهروند در این بین باید تلاش کند تا هم کیلر و هم مافیا را از پا در بیاورد. در تیم مافیا نقش کارآگاه خصوصی برای پیدا کردن نقش کیلر و نقش جراح برای نجات مافیاها در شب به این سناریو اضافه شده است. همچنین به تیم مافیا یک شات مرد قوی داده شده که این قابلیت متعلق به نقش رییس مافیا است و در صورتی که از بازی حذف شود، دیگر تیم مافیا شات مرد قوی نخواهد داشت.

🀄️ نقش مستقل: کیلر

◽️ تیم شهروند: کارآگاه، پزشک، اسنایپر، رویین‌تن، فراماسون، ردگیر، تفنگدار، کابوی، آهنگر، قاضی، فرمانده

◾️ تیم مافیا: رییس مافیا، کارآگاه خصوصی، شاهکش، جراح، تروریست

نفرات مجاز: 13 تا 17 نفر

این سناریو دارای دو نقش مستقل کیلر و گمبلر است و از جذابیت بالایی برخوردار می‌باشد. نقش‌های این سناریو شباهت زیادی به سناریو کیلر دارد با این تفاوت که نقش‌های روانشناس و عینک‌ساز جایگزین اسنایپر، فرمانده و کارآگاه شدند. چالش بین تیم مافیا و کیلر همچنان در این سناریو وجود دارد و گمبلر نیز در این بین سعی می‌کند برنده بازی شود.

🃏 🀄️ نقش مستقل: گمبلر، کیلر

◽️ تیم شهروند: عینک‌ساز، پزشک، روانشناس، رویین‌تن، فراماسون، ردگیر، تفنگدار، کابوی، آهنگر، عنکبوت، قاضی

◾️ تیم مافیا: رییس مافیا، کارآگاه خصوصی، شاهکش، جراح، تروریست

نفرات مجاز: 18 نفر

-- مافیا روسی --

سبک مافیا روسی یکی از سبک‌های جذاب بازی مافیا می‌باشد. در این بازی تنها دو نقش مافیا ساده و شهروند وجود دارد. روز معارفه وجود ندارد و در شب‌های بعد مافیا شات شبی ندارد، تنها در روز با رای بازیکن‌ها از بازی خارج می‌شوند. بسته به سناریو ممکن است مافیا همدیگه را بشناسند و یا در طول بازی یارهای خود را پیدا کنند. باید توجه داشت که بازی سناریو روسی با نفرات کم نیز زمان زیادی خواهد داشت.

در این سناریو مافیا یارهای خود را در شب معارفه می‌شناسد.

◽️ تیم شهروند: شهروند

◾️ تیم مافیا: مافیا ساده

نفرات مجاز: 6 تا 15 نفر

-- مافیا مدرن --

مافیا مدرن در مقابل مافیا کلاسیک وجود دارد که تفاوت‌هایی با بازی مافیا کلاسیک دارد. در این سبک روز معارفه وجود ندارد و در ابتدای بازی مافیا یارهای خود را شناسایی می‌کند. مافیا شات شب دارد و رای‌گیری نیز وجود دارد. اما رای‌گیری مرحله دوم در فاز شب انجام می‌شود و مشخص نمی‌شود چه کسانی رای دادند، تنها تعداد آرا اعلام می‌شود. اعلام وضعیت وجود ندارد و برای مشخص شدن وضعیت بازی، نقش گورکن در بازی حضور دارد. در صورتی که گورکن از قابلیت خود استفاده کند، در ابتدای روز بعد تمام نقش‌هایی که از بازی خارج شدند با ترتیب تصادفی اعلام می‌شوند.

در این سناریو نقش معشوقه حضور دارد. با افزایش تعداد کلانتر ستاره‌دار، پزشک ستاره‌دار و گورکن ستاره‌دار اضافه خواهد شد.

◽️ تیم شهروند: کارآگاه، پزشک، شهردار، کلانتر، قاضی، دست‌کج، گورکن، گردن‌کلفت، دندان‌پزشک

◾️ تیم مافیا: رییس مافیا، معشوقه، شاهکش، جلب، جراح، شارلاتان

نفرات مجاز: 9 تا 18 نفر

-- مافیا ویژه --

این سبک از بازی جذابیت بسیار بالایی دارد و کاملا ابداع تیم طراحی مافیا پرشین می‌باشد. در این سبک تیم مافیا شات شب ندارد و در روز نیز رای‌گیری انجام نمی‌شود. بلکه بازیکنان با استفاده از قابلیتشان بایستی بقیه بازیکنان را از بازی خارج کنند. البته از روز سه برای اینکه بازی طولانی نشود، رای‌گیری انجام می‌شود. اعلام وضعیت وجود ندارد و زمانی که فردی از بازی خارج می‌شود، ساید آن بازیکن اعلام می‌شود.

در این سناریو به دلیل وجود نقش کابوی به این نام نامگذاری شده است. زمانی که نفرات بازی بیشتر می‌شود، نقش‌های کابوی ستاره‌دار و تروریست ستاره‌دار نیز اضافه خواهد شد. به دلیل اینکه کابوی زود دوئل نکند، تا روز سه نمی‌تواند با کسی دوئل انجام دهد.

◽️ تیم شهروند: کابوی، اسنایپر، تفنگدار، فراماسون، زره‌پوش، شهروند

◾️ تیم مافیا: شاهکش، تروریست

نفرات مجاز: 6 تا 10 نفر

در این سناریو به دلیل وجود نقش قمارباز به این نام نامگذاری شده است. کاملا نقش‌های متفاوتی با سناریو وسترن دارد. تعداد مافیاها در این سناریو نسبت به بقیه سناریوها یکی بیشتر می‌باشد.

◽️ تیم شهروند: روانشناس، عینک‌ساز، آهنگر، عنکبوت، فراماسون، کابوی، شهروند

◾️ تیم مافیا: قمارباز، معشوقه، جاسوس، شاهکش، تروریست

نفرات مجاز: 6، 8، 11 و 13 نفر

به بالای صفحه بردن