«سوالات متداول - ابتدایی»

🔹 بات مافیا نقش گرداننده را ایفا می‌کند.
1. وقتی که بازی شروع می‌شود، بات نقش‌ها را به صورت تصادفی در بین بازیکنان تقسیم می‌کند.
2. سپس در گروه به نفرات به ترتیب نوبت می‌دهد. برای اینکه نظم بازی حفظ شود، اگر کسی خارج از نوبتش صحبت کند، پیامش به صورت اتوماتیک توسط بات پاک می‌شود.
3. علاوه بر فاز روز، فاز شب را نیز انجام می‌دهد و در نهایت در گروه اعلام می‌کند که چه کسی در شب کشته شد.
4. برای تیم مافیا گروه ایجاد می‌کند و در شب اول به تیم مافیا لینک گروه را می‌دهد.
5. بعد از صحبت نفرات، خود بات رای‌گیری را به صورت نفر به نفر انجام می‌دهد و اگر کسی حد نصاب آرا را کسب کند، وارد دفاعیه می‌شود و از خود دفاع می‌کند.
6. در نهایت اگر فردی رای خروج بیاورد وصیت می‌کند و از بازی خارج می‌شود.

بات مافیا همه کارهایی که لازم است گرداننده (گاد) بازی انجام دهد را به تنهایی و با دقت بالا انجام می‌دهد.

🔹 بازی مافیا پیچیدگی‌های خاص خود را دارد. اتفاقاتی که در شب میوفتد حالت‌های خاصی دارد که گاد بازی باید همه این حالت‌ها را در نظر بگیرد، به طور مثال در سناریو کیلر در شب، مافیا، کیلر و اسنایپر شات می‌زنند، دکتر و جراح سیو می‌کنند،‌ فراماسون بیدار می‌کند، ردگیر رد می‌زند و … . گاد باید به همه این افراد رسیدگی کند که خود این احتمال خطا دارد و از طرف دیگر زمان زیادی می‌برد تا پیوی همه این افراد مراجعه کند. همه این اتفاقات را بات در زیر 3 ثانیه با دقت صد در صدی انجام می‌دهد. نوبت‌دهی، رای‌گیری و … همه این‌ها با دقت کامل و بالا در بات انجام می‌شوند. در آخر نیز به افراد امتیاز داده میشه و همچنین گزارش کاملی از بازی در اختیار بازیکنان قرار می‌گیرد.

🔹 اگر شما گروه داشته باشید، می‌توانید بات مافیا را در گروهتان ادد کنید و بعد از ادمین کردن بات، بازی اجرا کنید. اگر هم گروهی نمی‌شناسید می‌توانید پیوی بات از منو بات » لینک‌ها را بزنید و وارد گروه‌های رسمی بات بشوید.

🔹 برای اینکه بتوانید در گروهتان با بات مافیا بازی کنید، باید ابتدا بات مافیا را در گروهتان ادد کنید، سپس بات را ادمین کنید و دسترسی‌های لازم را بدهید. در آخر برای شروع بازی یکی از ادمین‌ها باید دکمه استارت را بزند.

🔹 زمانی در که در بازی یک نفر نقش خودش را به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم اعلام می‌کند، اعلام نقش گفته می‌شود و زمانی که بازیکنی به یک بازیکن دیگر نقشی را نسبت می‌دهد نیز اطلاق نقش گفته می‌شود. اعلام نقش و اطلاق نقش در بازی مافیا کلاسیک ممنوع است.

به بالای صفحه بردن