«سوالات متداول - سناریوها»

سناریو شبکه سلامت - مذاکره‌کننده

🔹 رییس مافیا، مذاکره‌کننده، مافیا ساده، کارآگاه، دکتر، اسنایپر، زره‌پوش، خبرنگار و شهروند

تقریبا سناریو مافیا کلاسیک شبکه سلامت بر اساس سناریو برنامه شهروند و مافیا در شبکه سلامت است. شاید تنها تفاوت بر سر این است که اگر دو نفر در رای‌گیری تعداد رای مساوی داشته باشند، هیچکدام از بازی خارج نمی‌شوند و چیزی به اسم سابقه‌دار در بات وجود ندارد.

کلاسیک پیشرفته - مذاکره‌کننده

🔹 رییس مافیا، مذاکره‌کننده، شاهکش، خرابکار، تروریست، کارآگاه، پزشک، اسنایپر، زره‌پوش، خبرنگار، ردگیر، تفنگدار، کابوی و فرمانده

🔹 بله، کسی که مذاکره میشه، در صورتی که مذاکره با موفقیت انجام شود، از همان شب جز تیم مافیا حساب میشه و حتی اگر همان شب هم اسنایپر شات بزنه، فرد مذاکره شده از بازی خارج میشه.

🔹 دقت کنید که خبرنگار استعلام مافیایی بودن کسی را نمی‌گیرد، بلکه استعلام مذاکره شده یا نشده بودن را می‌گیرد. بنابراین اگر فردی از ابتدای بازی مافیا بوده، اگر خبرنگار استعلامش را بگیرد، جواب این است که با این فرد مذاکره نشده است ولی ممکن است مافیا باشد!

🔹 وقتی با یک بازیکن با موفقیت مذاکره می‌شود، آن بازیکن از همان شب جز تیم مافیاست و هم استعلامش مثبت است و هم در همان شب توسط اسنایپر شات می‌شود.

کلاسیک پیشرفته - ناتاشا

رییس مافیا، ناتاشا، شاهکش، خرابکار، جاسوس، تروریست ، کارآگاه، پزشک، اسنایپر، زره‌پوش، کشیش، ردگیر، تفنگدار، کابوی، فرمانده و فراماسون

کلاسیک پیشرفته - کیلر

🔹 کیلر، رییس مافیا، کارآگاه خصوصی، شاهکش، جراح، تروریست، کارآگاه، پزشک، اسنایپر، زره‌پوش، قاضی، ردگیر، تفنگدار، کابوی و فرمانده، فراماسون

🔹 کیلر در دو حالت برنده بازی می‌شود:
1. در صورتی که تمامی مافیاها از بازی خارج شوند.
2. در صورتی که تعداد شهروند و مافیا با هم مساوی شود.
توجه داشته باشید در صورتی که تعداد مافیاها بیشتر از تعداد شهروندها شود، بازی همچنان ادامه خواهد داشت و تا زمانی که یکی از تیم‌ها برنده شود.

🔹 با توجه به اینکه نقش کیلر، نقش مستقل است، با هیچ کسی یار نیست و در کنار او دو تیم شهروند و مافیا وجود دارد، کیلر باید سعی کند یکی از این تیم‌ها را انتخاب کند و با آن تیم بازی کند. البته کیلر نمی‌داند که کدام نفرات شهروند هستند و کدام نفرات مافیا، باید با استفاده از استدلال نفرات را از هم جدا کند.
اگر بخواهد با تیم شهروند بازی کند، باید شب‌ها از تیم مافیا شات کند و اگر بخواد با تیم مافیا بازی کند، شب‌ها باید سعی کند از تیم شهروند شات کند. البته باید توجه داشت که تیم مافیا با نقش کارآگاه خصوصی و شات مرد قوی بسیار برای کیلر خطرناک است و هر لحظه ممکن است کیلر را پیدا کند و از بازی خارجش کند.

کلاسیک پیشرفته - جوکر

🔹 جوکر، رییس مافیا، ناتاشا، شاهکش، خرابکار، تروریست، کارآگاه، پزشک، اسنایپر، زره‌پوش، کشیش، ردگیر، تفنگدار، کابوی، فرمانده و فراماسون

🔹 جوکر در دو حالت در بازی برنده می‌شود:
1. در روز توسط رای از بازی خارج شود (اجماع شود)
2. به مرحله دست دادن (سه نفر نهایی) برسد.
در صورتی که در شب توسط شات و یا در روز توسط تیر، کابوی و ترویست از بازی خارج شود، جوکر برنده بازی نخواهد شد.

🔹 همانطور که از نقش جوکر مشخص است، جوکر باید سعی کند تا جوری بازی کند که بقیه بازیکنان او را در روز با رای خارج کنند. البته در سناریو جوکر همه بازیکنان می‌دانند که نقش جوکر در بازی است و اگر کسی به صورت خیلی واضح سعی داشته باشه که بقیه اجماعش کنند، لو می‌رود. بنابراین از ظرافت نقش جوکر می‌توان به این اشاره کرد که طوری بازی کند که شهروندها حس کنند مافیاست و هم مافیاها حس کنند که شهروند است. در صورتی که خیلی مافیایی بازی کند، مافیاها متوجه می‌شوند که این بازیکن جوکر است و در روز رای نمی‌دهند.

به بالای صفحه بردن