نقش تروریست در مافیا: چطور بازی کنیم؟

تروریست در مافیا

نقش تروریست یکی از نقش‌های تیم مافیا هست که خیلی‌ها دوسش دارن چون با خیال راحت می‌تونن بازی کنند. کسی که این نقش رو داره اگه تو روز با تفنگ یا رای گیری از بازی خارج بشه، میتونه یک نفر رو ترور کنه. بنابراین نگرانی برای خارج شدن از بازی نداره، یه جورایی وظیفش اینه که توی روز از بازی خارج بشه. البته تروریست باید حواسش به شاترهای بازی (Shooter) هم باشه (مثل اسنایپر، روانشناس، کیلر و … ) چون ممکن هست تو فاز شب بهش شلیک کنند و دیگه قابلیت ترور نداشته باشه.

نقش تروریست در مافیا اگه توی روز به هر نحوی از بازی خارج بشه می‌تونه یک نفر رو به انتخاب خودش ترور کنه. بعد از اینکه تروریست یکی از بازیکن‌ها رو مشخص کرد، گرداننده 10 ثانیه میشمره و کابوی (فدایی) توی این مدت فرصت دارن تا خودشون رو فدای فرد انتخاب شده توسط تروریست کنند. اگر کابوی (فدایی) خودش رو بخواد فدا کنه، اعلام می‌کنه که:

من کابوی (فدایی) بازی‌ هستم و فدا میشم.

بنابراین اون بازیکنی که تروریست انتخاب کرده توی بازی میمونه و به جاش کابوی (فدایی) از بازی خارج میشه. تروریست بعد از رییس مافیا یکی از نقش‌های مهم تیم مافیا هستش و معمولا اگر سوییچ توی بازی باشه، نقش تروریست رو به پلیرهای قوی میدن که اگر در طول روز از بازی خارج شد به خوبی بدونه چه کسی رو باید ترور کنه. در بازی شب مافیا نقش معادل نقش تروریست نقش بمب ساز هست. با این تفاوت که نقش بمب ساز در طول روز هر زمانی که بخواد (تا قبل از رای گیری) میتونه فعال بشه و یک نفر رو با خودش از بازی خارج کنه.

تکنیک‌های بازی با نقش تروریست در مافیا

شما می‌تونید در نقش تروریست با آرامش بازی کنید و نگران اجماع شدن نباشید. چون تیم شما از اجماع شدن شما ضرر نمی‌کنه و قابلیت ترور یک شهروند رو دارید. البته این به معنی این نیست که الکی و بدون هدف از بازی خارج بشید. در نقش تروریست بازیکن‌های حرفه‌ای سعی می‌کنند ابتدا یک شهروند رو پوش کنند. بعدش اگر تونستند که در بازی بمونند و اگر هم نتونستند از بازی خارج می‌شن و یک شهروند دیگه رو با خودشون از بازی خارج می‌کنند.

معمولا بازیکن‌ها در نقش تروریست به یارهاشون تارگت می‌زنند و یارهاشون هم تروریست رو تارگت می‌کنند. تا زمانی که تروریست از بازی خارج شد یارهای تروریست سفید بشن. البته حواستون باشه بستگی به سطح بازی داره. اگر سطح بازی حرفه‌ای باشه، همه میدونن که تروریست یارهاش رو تارگت میکنه و طبیعتا یارهاش سفید نمیشن. توی جاهایی که سطح بازی حرفه‌ای هست، تروریست میتونه برعکس این عمل کنه و به شهروندها تارگت بزنه تا شهروندها سیاه بشن.

با نقش تروریست در مافیا چه کسی رو ترور کنیم؟

یکی از مهم‌ترین نکته‌های بازی با نقش تروریست، این هست که در زمان ترور، چه شخصی رو برای ترور انتخاب کنیم. این کار میتونه بعضی از افراد رو سفید کنه و بعضی دیگه رو سیاه.

  • معمولا فردی که خیلی سفید هستش و به اصطلاح شهروند صد بازی هست رو نباید ترور کرد. چون کابوی فدای این بازیکن میشه و اون بازیکن سفیدتر میشه.
  • اگر یار تروریست خیلی سفید باشه میتونه این ریسک رو بپذیره که یارش رو ترور کنه تا کابوی فدا بشه. در این صورت یار تروریست سفیدتر میشه. البته این کار ریسک داره و ممکن هست کابوی فدا نشه. بنابراین باعث میشه یکی از یارهای تیم مافیا کم بشه. اگر خواستید یارتون رو ترور کنید، سعی کنید اوایل بازی انجام بدید که احتمال حضور کابوی تو بازی بیشتر باشه.
  • یکی از گزینه‌های مناسب تروری، شهروندی هست که نه خیلی سفید هستن و نه خیلی سیاه (پلیر خنثی). تو این حالت کابوی فدا نمیشه و تونستید با موفقیت یک شهروند رو حذف کنید.
  • بازیکنی که فکر می‌کنید نقش مهمی داره رو ترور کنید (مثل کارآگاه، پزشک، فراماسون و … ). در اینصورت کابوی ممکن هست فدا نشه چون از ساید فرد ترور شده به طور کامل آگاهی نداره. تو این حالت کسی که سفید شهر هست سیاه میشه. چون برای همه سوال پیش میاد که چرا بازیکنی که برای همه سفید هست، ترور نشد؟ ترجیحا سعی کنید این روش رو اوایل بازی انجام بدید که آگاهی بازیکن‌ها کم هست.
  • یک حالت دیگه هم این هست که کابوی با نقش تروریست در مافیا دوئل کنه و تروریست هم در ادامه یکی از شهروندها رو ترور کنه. در این صورت دیگه کابویی وجود ندارد که بخواد فدا بشه و تروریست باید سفیدترین فرد شهر رو با خیال راحت ترور کنه (کلا حالت‌هایی که مطمئن هستید کابوی توی بازی نیست).
نقش تروریست در مافیا

چطور تشخیص بدیم یک بازیکن تروریست هست؟

بعضی وقت‌ها یکی از بازیکن‌ها میگه فلانی ترور بازی هست (اطلاق نقش به تروریست، جاسوس، معشوقه و نقش‌های مستقل آزاد می‌باشد). شاید براتون سوال باشه که چطور تشخیص داده که اون بازیکن ترور هست. اصلا نشونه‌های تروریست بودن یک بازیکن چه چیزهایی هست؟

  • بازیکنی که کارهای مشکوک زیادی انجام میده و در طول زیاد تارگت میخوره، میتونه تروریست بازی باشه.
  • معمولا کسی که خیلی باگ میده یا کسی که می‌خواد بقیه شهروندها رو تحریک کنه تا از بازی خارج بشه، تروریست هست.
  • وقتی شهروندها دارن سعی میکنن یک بازیکنی رو از بازی خارج کنند و یک عده میان یک تارگت دیگه رو معرفی میکنن تا اون بازیکن از بازی خارج نشه. اون بازیکن میتونه تروریست باشه و تیم مافیا تلاش داره میکنه که ترور رو بفروشه.

وقتی شهروندها حس می‌کنن بازیکنی در نقش تروریست در مافیا هست، تصمیم می‌گیرن که همچین فردی رو در طول روز از بازی خارج نکنند و در شب توسط شاترهای بازی از بازی خارج بشه. اگر هم شاتری در بازی نبود آخرین نفر از بازی خارج بشه. در بازی‌هایی که تیم مافیا سوییچ داره، معمولا تیم مافیا بعد از معارفه به بازیکنی که از بقیه مشکوک‌تر بوده، نقش تروریست رو میده. بنابراین اگر در روز معارفه کسی خیلی مشکوک بوده و زیاد تارگت خورده، احتمال زیاد نقش تروریست رو برداشته.

جمع‌بندی

نقش تروریست بعد از رییس مافیا بالاترین رده در تیم مافیا رو داره. در نقش تروریست در مافیا دیگه نگران اجماع شدن نیستید چون وظیفه شما اینه که اجماع بشید. یک تروریست خوب میتونه کل شهر رو به هم بریزه و در آخر هم با ترور یک شهروند از بازی خارج بشه. بسته به شرایط بازی شما میتونید در زمان ترور یکی از یارهاتون رو هم انتخاب کنید تا با فدا شدن کابوی، یار شما سفید بشه. شما در نقش تروریست میتونید یکی از شهروندهای بازی رو پوش کنید و در آخر در روز توسط یارهاتون اجماع بشید. اینجوری یارهاتون هم سفید می‌شن و یک نفر هم ترور می‌کنید. کسی که نقش تروریست رو داره معمولا به صورت مشکوک بازی می‌کنه و زیاد هم تارگت می‌خوره چون یارهاش هم در کنار شهروندها تارگتش می‌کنند.

به نظر شما یک تروریست خوب چطور باید بازی کنه؟ زیر این پست نظرتون رو بگید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا