نقش روانپزشک در مافیا: تمام نکات لازم و واجب!

روانپزشک در مافیا

بعضی‌ها نقش روانپزشک رو با نقش روانشناس اشتباه می‌گیرند. روانپزشک یکی از نقش‌های شهروندی سناریو شب های مافیا (فیلیمو) هست. نقش روانپزشک خیلی نقش مناسبی برای بازی مافیا نیست. چرا که شما در نقش روانپزشک در مافیا سعی می‌کنید مافیا رو سایلنت کنید. زمانی که یک مافیا سایلنت میشه، بقیه شهروندها سخت‌تر میتونن اون مافیا رو پیدا کنند. اصولا افراد باید صحبت کنند تا شما تشخیص بدید مافیا هستند. توی این پست قرار هست به تمام نکات نقش روانپزشک بپردازیم.

نقش روانپزشک دو بار در طول کل بازی میتونه از قابلیتش استفاده کنه. زمانی یک نفر رو در شب انتخاب میکنه، روز بعد فردی که انتخاب شده نمیتونه صحبت کنه و اصطلاحا سایلنت هست. کمیک نقش روانپزشک در مافیا این هست که یک دوره طول درمان برای اون بازیکن تجویز میکنه که توی این دوره نباید صحبت کنه. نقش معادل روانپزشک، دندانپزشک در سناریو شب مافیا می‌باشد. کمیک دندانپزشک به این صورت هست دندانپزشک دندون فرد مورد نظر رو درمان میکنه و اون بازیکن دیگه نمیتونه صحبت کنه.

چرا نقش روانپزشک در مافیا مناسب نیست؟

شما زمانی میتونید در مورد یک نفر فکت وارد بازی کنید که صحبت کنه. وقتی که فردی رو حس میکنید مافیاس و با استفاده از قابلیتتون سایلنتش می‌کنید، دارید به اون بازیکن کمک می‌کنید. در مافیا کلاسیک نقش ناتاشا وجود داره که عضو تیم مافیاس و میتونه افراد رو سایلنت کنه. نقش ناتاشا به تیم مافیا کمک میکنه تا کسایی که در جهت درست پیش میرن، سایلنت بشن. بنابراین وجود همچین نقشی در تیم مافیا میتونه به برد مافیا کمک کنه. اما زمانی که در تیم شهروند، نقش این شکلی قرار داده میشه، خیلی به درد شهر نمیخوره.

تفاوت نقش روانپزشک در مافیا و روانشناس

دو نقش روانپزشک و روانشناس از لحاظ اسم بسیار به هم شبیه هستند. اما در دو دنیای متفاوت قرار دارند. نقش روانشناس برای مافیا کلاسیک می‌باشد که در شب به سمت یک نفر تیر شلیک میکنه. در کنار شلیک، تایید شلیک رو خود روانشناس به یک نفر دیگه واگذار میکنه. بعد از اینکه روانشناس انتخاب کرد، روانشناس میخوابه و فردی که قرار هست تایید کنه بیدار میشه. فرد مورد هدف معرفی میشه و حالا میتونه تایید کنه یا لغو کنه. در اصل روانشناس یک اسنایپری هست که هر شب فرمانده رو خودش مشخص میکنه. از طرف دیگه نقش روانپزشک در مافیا برای شب های مافیا هست و هیچ تیری شلیک نمیکنه. صرفا روانپزشک فردی رو سایلنت میکنه.

با نقش روانپزشک در مافیا چه کسی رو باید سایلنت کنیم؟

جدای از بحث اینکه این نقش مناسب نیست، شما در نقش روانپزشک دوست دارید که از قابلیتتون استفاده کنید. از طرف دیگه نباید شهروندی رو سایلنت کنید. چرا که ذهن همه به هم میریزه و اون شهروند فکر میکنه که اشتباه بازی میکنه. بنابراین با روانپزشک باید سعی کنید مافیاها رو سایلنت کنید. سعی کنید زمانی از قابلیتتون استفاده کنید که کاملا در مورد یک مافیا مطمئن شدید و صرفا برای اینکه به یارهاش در طول روز کمک نکنه، سایلنتش کنید.

جمع‌بندی

نقش روانپزشک یکی از نقش‌های شهروندی سناریو شب های مافیا فیلیمو می‌باشد. روانپزشک دو بار در طول بازی میتونه بازیکنی رو سایلنت کنه. به این معنی که بازیکن انتخاب شده در روز بعد نمیتونه صحبت کنه. بعضی از افراد نقش روانپزشک و روانشناس رو با هم اشتباه می‌گیرند. روانشناس اسنایپری هست که هر شب، فرمانده رو خودش انتخاب میکنه و کاملا با نقش روانپزشک متفاوت هست. وجود روانپزشک خیلی کار درستی نیست. چون مافیاها باید صحبت کنند تا بقیه شهروندها متوجه تناقض اون‌ها بشن. بنابراین وقتی روانپزشک، مافیایی رو سایلنت میکنه در اصل داره بهش کمک میکنه تا دیرتر شو بشه. ولی خب در نقش روانپزشک مرسوم هست که بازیکن‌ها مافیاهای ذهنی خودشون رو سایلنت می‌کنند. بنابراین شما هم سعی کنید وقتی مطمئن شدید فردی مافیا هست، سایلنتش کنید تا به یارهاش کمک نکنه.

به نظر شما چطور باید با نقش روانپزشک در مافیا بازی کرد؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا