آموزش بازی اولون: همه نکات و فکت‌های Avalon

بازی آوالون

بازی آوالون یکی از بهترین بازی‌های نقش مخفی (پارتی گیم) با رتبه ۶ در دنیا می‌باشد. اگر شما از طرفداران بازی مافیا هستید، قطعا از بازی آوالون هم خوشتون میاد. بازی آوالون (Avalon) باعث میشه سطح بازی مافیای شما بالا بره و بازیتون فکت محور بشه. خوبی بازی آوالون این هست که توی ۱۰ دقیقه می‌تونید یک دست جذاب بازی کنید. نیازی هم به گرداننده نداره و با حداقل ۵ نفر هم می‌تونید بازی کنید. کسی هم در طول بازی حذف نمیشه و همه تا آخر توی بازی هستند. همه این موارد باعث شده حتی اگر از بازی مافیا هم خوشتون نمیاد، بازی آوالون، بازی مورد علاقتون بشه. توی این پست تمام نکاتی که در مورد آموزش بازی اولون باید بلد باشید رو بهتون یاد میدیم.

مقدمه آموزش بازی اولون

 آوالون یا اولون یکی از بردگیم‌های معروف با سبک نقش مخفی هست. این بازی بر مبنای گفتگو و استدلال طراحی شده است. توی این بازی، بازیکن‌ها به دو تیم خیر و شر (اهریمن) تقسیم میشن. لشکر خیر معادل تیم شهروند و لشکر شر معادل تیم مافیا هست. اعضای لشکر شر (به جز نقش اوبران) ابتدای بازی همدیگه رو میشناسن ولی اعضای لشکر خیر ناآگاه هستند، باید در طول بازی بفهمند که چه کسانی جز لشکر خیر هستند و چه کسانی جز لشکر شر. نقش مرلین جز لشکر خیر می‌باشد که ابتدای بازی همه اعضای تیم شر رو میشناسه. مرلین باید سعی کنه در طول بازی به صورت مخفیانه به تیم خیر کمک کنه.

روند بازی یکسری ماموریت توسط بازیکن‌ها انجام میشه و نتیجه این ماموریت‌ها موفقیت (success) یا شکست (fail) خواهد بود. اگر نتیجه ماموریت موفقیت باشد، لشکر خیر اون ماموریت رو برنده شده و اگر نتیجه ماموریت شکست باشه، لشکر شر برنده اون ماموریت میشه. هر تیمی که به ۳ برد از ۵ ماموریت دست پیدا کنه، برنده بازی میشه. البته اگر لشکر خیر توی ماموریت‌ها برنده بشه، تیم شر این فرصت رو داره که با حدس مرلین برنده بازی بشه.

داستان بازی آوالون

مرلین از گروه جادوگرهای نیک بود که در سنین میانسالی وفادارانه به اوتر پندراگون (پدر شاه آرتور) خدمت می‌کرد. مرلین برای کمک به اوتر، شمشیری از نفس اژدها ساخت. برادر شاه اوتر برای تصاحب تاج و تخت به شاه اوتر خیانت می‌کنه و با کمک موردرد، اوتر و همسرش رو میکشه. اما قبل از اینکه موفق بشه، شاه اوتر، آرتور رو فراری میده. شاه آرتور قبل از مرگش، شمشیر رو به داخل سنگی فرو می‌کنه و در دریاچه میندازه. تا سال‌ها بیرون آوردن این شمشیر از داخل اون سنگ جز افسانه‌های انگلستان بود و همه تلاش کرده بودند که این شمشیر رو از داخل سنگ بیرون بیارن. وقتی که شاه آرتور به سن جوانی رسید، به قصر برمی‌گرده و شمشیر رو از داخل سنگ بیرون میاره. بعد از اون به کمک مرلین و پرسیوال به جنگ موردرد میره.

شروع آموزش بازی اولون

در بازی اولون بازیکنان به دو دسته یاران وفادار شاه آرتور (لشکر خیر) به رهبری مرلین و سرسپردگان اهریمن (لشکر‌ شر) به رهبری موردرد تقسیم می‌شوند. بازی به صورت زیر شروع میشه:

 1. ابتدا به هر کسی یک نقشی داده میشه و نباید این نقش رو به بقیه اعلام کنه.
 2. همه چشم‌هاشون رو میبندن.
 3. همه اعضای لشکر شر به جز اوبران چشم‌هاشون رو بازی میکنن و از نقش همدیگه خبردار میشن.
 4. لشکر شر چشم‌هاش رو میبنده و همه اعضای لشکر شر (به جز موردرد) به صورت چشم بسته لایک میدن (اوبران هم لایک میده).
 5. مرلین چشمش رو باز میکنه و تمامی اعضای لشکر شر رو میشناسه.
 6. بعد از اینکه مرلین همه اعضای لشکر شر رو شناخت، اعضای لشکر شر دستشون رو میندازن و مرلین چشمش رو میبنده.
 7. اگر پرسیوال توی بازی باشه، مرلین و مورگانا لایک میدن. پرسیوال چشم‌هاش رو باز میکنه و این دو نفر رو میشناسه.
 8. بعد از اینکه مراحل بالا تموم شد، روز میشه و همه چشم‌هاشون رو بازی می‌کنند.

آموزش بازی اولون: روند بازی

تشکیل ماموریت

در هر دور بازی، یک ماموریت تشکیل می‌شود. ابتدای بازی یک نفر به عنوان فرمانده به صورت تصادفی انتخاب می‌شود. بسته به تعداد نفرات، فرمانده تعدادی از بازیکن‌های بازی رو برای تشکیل ماموریت اول انتخاب می‌کنه. بعد از مشخص کردن بازیکن‌ها، برای تشکیل این ماموریت رای‌گیری انجام میشه. اگر بیشتر از نصف بازیکن‌ها به تشکیل ماموریت رای تایید بدن، ماموریت تشکیل میشه. اما اگر کمتر مساوی نصف بازیکن‌ها رای رد بدن، ماموریت تشکیل نمیشه. در این صورت فرمانده به نفر بعدی به صورت ساعت‌گرد منتقل میشه و فرمانده جدید باید دوباره اعضای ماموریت رو مشخص کنه.

⚠️ توجه: اگر ۵ بار به صورت متوالی، ماموریت تایید نشه، بعد از پنجمین بار، به صورت اتوماتیک لشکر شر برنده ماموریت میشه. اصطلاحا بعد از اینکه هر بار ماموریتی تشکیل نمیشه، نشانگر رای یک خونه به جلو میره.

اجرای ماموریت

وقتی که ماموریت تشکیل میشه، به همه کسایی که توی این ماموریت هستند، کارت‌های موفقیت (success) و شکست (fail) داده میشه. به صورت زیر افراد باید یکی از این کارت‌ها رو انتخاب کنند:

 • عضو لشکر خیر: اعضای لشکر خیر باید فقط کارت موفقیت رو انتخاب کنند (بدون حق انتخاب).
 • عضو لشکر شر: اعضای لشکر شر میتونن کارت موفقیت رو انتخاب کنند و یا کارت شکست (حق انتخاب دارند).

بعد از اینکه همه اعضای ماموریت، یکی از کارت‌ها رو انتخاب کردند، کارت‌های انتخاب شده بُر می‌خورند (تا مشخص نشه هر کسی چه کارتی رو انتخاب کرده). اگر همه کارت‌ها موفقیت باشند، لشکر خیر برنده این ماموریت میشه و در صورتی که حداقل یک کارت شکست توی کارت‌ها باشه، لشکر شر برنده این ماموریت میشه.

⚠️  توجه: لشکر شر باید سعی کنه در ماموریت‌ها شکست بزنه تا برنده بازی بشه. اما این حق انتخاب رو داره تا با زدن کارت موفقیت، سفید‌سازی کنه و تارگت نخوره. اینکه چه کارتی رو انتخاب کنه کاملا بستگی به شرایط بازی از جمله؛ شماره ماموریت، تعداد نفرات بازی، سبک بازی خود شخص و … داره.

⚠️ توجه: در تعداد ۷ نفر به بالا، در ماموریت چهارم باید دو کارت شکست ظاهر بشه تا لشکر شر برنده بشه و اگر یک کارت شکست در بین کارت‌ها باشه، همچنان لشکر خیر برنده ماموریت است.

آموزش بازی اولون: شرط برد لشکر خیر و شر

اولین شرط برد هر تیمی، برنده شدن در ماموریت‌ها می‌باشد. هر تیمی که در ۳ ماموریت از ۵ ماموریت رو برنده بشه، برنده بازی هست. اما در صورتی که تیمی در ماموریت‌ها برنده بشه، تیم مقابل یک شانس مجدد داره.

 • اگر لشکر خیر در ماموریت‌ها برنده بشه: در صورتی که لشکر شر بتونه مرلین رو حدس بزنه، لشکر شر برنده بازی میشه.
 • وقتی که شاه آرتور در بازی هست و لشکر شر در ماموریت‌ها برنده میشه: در صورتی که شاه آرتور بتونه همه اعضای لشکر شر رو به درستی انتخاب کنه، لشکر شر برنده نمیشه. تو این حالت دوباره لشکر شر فرصت پیدا کردن مرلین رو داره. اگر درست پیدا کنه، لشکر شر برنده بازی میشه.

⚠️ توجه: وقتی که لشکر خیر در ماموریت‌ها برنده میشه، اعضای تیم خیر نباید نقششون رو اعلام کنند. اعضای لشکر شر، کارت‌هاشون رو برمی‌گردونند و نقششون رو اعلام می‌کنند. چند دقیقه فرصت دارند تا با مشورت همدیگه مرلین رو پیدا کنند.

آموزش بازی اولون: نقش‌ها

مِرلین

مرلین پیشگوی شاه آرتور هستد و از حمله لشگر اهریمن با خبر می‌باشد. اما نباید هویت مرلین فاش شود. در شروع بازی تمامی لشگر اهریمن به جز موردرد به مرلین معرفی می‌شوند. در صورتی که در انتهای بازی لشگر اهریمن در ماموریت‌ها شکست بخورد و مرلین را به درستی حدس بزند، برنده میدان خواهد شد.

پِرسیوال

پرسیوال از شاگردان مرلین هست که به کمک لشگر شاه آرتور آمده. مورگانا که از سرکرده‌های موردرد هست، خود را به شکل مرلین در آورده و در ابتدای بازی مرلین و مورگانا به شما معرفی می‌شوند. در طول بازی باید مرلین را شناسایی کنید و سعی کنید از هویت مرلین محافظت کنید.

شاه آرتور

لشگر اهریمن به شاه آرتور حمله کرده است و باید با کمک یاران خود آن‌ها را شکست دهد. زمانی که اهریمن در ماموریت‌ها برنده شود، شاه آرتور فرصت دارد در صورتی که همه اهمرین‌ها را به درستی حدس بزند، تیم خیر شکست نخورد. همچنین اگر درست حدس زد، اهریمن فرصت دارد که مرلین را بکشد.

خدمتکار وفادار آرتور

شاه آرتور تعدادی خدمتکار وفادار دارد که در طول بازی باید به لشگر خیر وفادار بماننداطلاعاتی از بقیه افراد وفادار ندارید و با توجه به روند بازی باید سعی کنید به لشگر خیر در پیروزی کمک کنید.

موردِرِد

موردرد برای تسلط به بریتانیا لشگری جمع کرده‌ است و قصد کشتن شاه آرتور را دارد. با استفاده از توانایی‌های که دارد مرلین نمی‌تواند موردرد را شناسایی کند و در ابتدای بازی به مرلین معرفی نمی‌شود.

اَسَسین

اسسین از سرکرده‌های موردرد هست که وظیفه دارد مرلین را به قتل برساند. در صورتی که لشگر اهریمن در ماموریت‌ها شکست بخورد، اسسین یک شانس دارد تا با کشتن مرلین، لشگر اهریمن را پیروز میدان کند.

مورگانا

به دستور موردرد مورگانا خود را به شکل مرلین در آورده است تا پرسیوال را گمراه کند. در ابتدای بازی پرسیوال، مورگانا و مرلین را می‌شناسد و مورگانا باید سعی کند طوری بازی کند تا پرسیوال به او اعتماد کند.

سرسپُرده موردِرِد

موردرد تعدادی سرسپرده دارد که سعی کنند برای پیروزی لشگر اهریمن مبارزه کنند. قابلیت خاصی ندارند و تنها در ابتدای بازی، بقیه اعضای لشگر اهریمن را می‌شناسند.

اوبِران

موردرد به اوبران دستور داده است تا به صورت ناشناس به لشگر اهریمن کمک کند. اوبران یارهای خود را نمی‌شناسد و یارهای او نیز اوبران را نمی‌شناسند. اما در ابتدای بازی اوبران به مرلین، همراه بقیه اعضای لشگر اهریمن معرفی خواهد شد.

آموزش بازی اولون: نحوه چینش نقش‌ها در تعداد مختلف

به چینش نقش‌ها در کنار هم سناریو گفته میشه. به طور کلی یک سناریو ثابت وجود نداره و میشه نقش‌های مختلفی رو کنار هم چید. اما باید در چیدن این نقش‌ها حواستون باشه که بازی بین لشکر خیر و شر بالانس باشه. در تعداد زیر پیشنهاد می‌‌کنیم که به این صورت نقش‌ها رو استفاده کنید:

تعداد نفرات

لشکر شر

لشکر خیر

۵

موردرد، اسسین

مرلین، خدمتکار وفادار آرتور × ۲

۶

اسسین، مورگانا

مرلین، پرسیوال، خدمتکار وفادار آرتور × ۲

۷

اسسین، مورگانا، اوبران

مرلین، پرسیوال، خدمتکار وفادار آرتور × ۲

۸

اسسین، مورگانا، سرسپرده موردرد

مرلین، پرسیوال، خدمتکار وفادار آرتور × ۳

۹

موردرد، اسسین، مورگانا

مرلین، پرسیوال، خدمتکار وفادار آرتور × ۴

۱۰

موردرد، اسسین، مورگانا، اوبران

مرلین، پرسیوال، شاه آرتور، خدمتکار وفادار آرتور × ۳

آموزش بازی اولون: تعداد نفرات ماموریت‌ها

تعداد نفرات

ماموریت اول

ماموریت دوم

ماموریت سوم

ماموریت چهارم

ماموریت پنجم

۵

۲

۳

۲

۳

۳

۶

۲

۳

۴

۳

۴

۷

۲

۳

۳

۴*

۴

۸

۳

۴

۴

۵*

۵

۹

۳

۴

۴

۵*

۵

۱۰

۳

۴

۴

۵*

۵

⚠️  توجه: در ماموریت‌هایی که ستاره دارند، باید حداقل دو شکست ظاهر بشه تا لشکر شر برنده ماموریت بشه.

بانوی دریاچه در بازی آوالون

بانوی دریاچه یک آپشن اضافی هست که می‌تونید به صورت اختیاری به بازی اضافه کنید. در ابتدای بازی نفر قبل اولین فرمانده، اولین بانوی دریاچه می‌باشد و کارت بانوی دریاچه در اختیار این بازیکن هست. بعد از اینکه دومین ماموریت تموم شد، کسی که کارت بانوی دریاچه رو داره می‌تونه استعلام یک نفر رو بگیره. بدین ترتیب کارت رو به یکی از بازیکن‌ها میده و اون بازیکن سایدش رو با استفاده از کارت‌های وفاداری به کسی که کارت بانوی دریاچه داشته، اعلام می‌کنه. بازی با بانوی دریاچه نکات زیر رو به همراه داره:

 • اعلام ساید فقط به اون نفر به صورت مخفی انجام میشه و بقیه بازیکن‌ها متوجه نمی‌شوند.
 • کسی که کارت بانوی دریاچه رو دریافت می‌کنه، بعد از ماموریت بعدی می‌تونه استعلام بگیره.
 • توجه داشته باشید که با کارت بانوی دریاچه تنها، ساید اون بازیکن (خیر یا شر بودن) مشخص میشه و نقشی اعلام نمیشه.
 • کسایی که قبلا کارت بانوی دریاچه رو داشتن، دیگه نمی‌تونن کارت رو دریافت کنند.

گذاشتن بانوی دریاچه اجباری نیست و شما می‌تونید در بازی قرار ندید. اما توجه کنید که وجود بانوی دریاچه به یک ساید مشخص کمک نمی‌کنه و بسته به روند بازی می‌تونه هم به لشکر خیر و هم به لشکر شر کمک کنه.

اکسپنشن شاه آرتور در آموزش بازی اولون

اکسپنشن یعنی وقتی یک بازی طراحی و اجرا میشه، در آینده یک سری قوانین جدید و یا آیتم‌های جدید به بازی اصلی اضافه بشه. هدف از اکسپنشن هم جذاب‌تر کردن بازی هست. چند سال بعد از اینکه بازی آوالون ساخته و توسط گروه‌های مختلفی بازی شد. نقش شاه آرتور به این بازی اضافه شد. بازی با شاه آرتور به این شکل هست که در صورتی که تیم خیر در ماموریت‌ها شکست بخورد، شاه آرتور این فرصت رو داره تا اجازه نده، لشکر شر برنده بازی بشه. در این زمان شاه آرتور باید همه اعضای لشکر شر رو به درستی انتخاب کنه. در صورتی که موفق بشه، لشکر شر برنده بازی نمیشه. بعد از انتخاب درست شاه آرتور، لشکر شر این فرصت رو داره تا مرلین رو پیدا کنه.

⚠️  توجه: وقتی لشکر شر در ماموریت‌ها برنده بازی میشه، شاه آرتور نقشش رو اعلام می‌کنه و بعد اعضای لشکر شر رو مشخص می‌کنه. اگر درست باشه، طبیعتا شاه آرتور از گزینه‌های مرلین بودن حذف میشه.

اگر دوست داشتید دفترچه راهنمای این بازی رو به صورت زبان اصلی مطالعه کنید، می‌تونید از لینک دانلود کنید.

چطور یک بازیکن حرفه‌ای در بازی آوالون بشیم؟

همیشه ماموریت رو تایید نکنید

سعی کنید در بازی به اعضای تیم‌ها توجه کنید. بازیکن‌های حرفه‌ای به همه تیم‌ها تایید نمیدن و سعی میکنن تا زمانی که اطلاعات وارد بازی بشه، بعضی از تیم‌ها رو رد بدهند. البته هر جای بازی که شما در مورد اعضای اهریمن مطمئن شدید، میتونید به تیم‌های خیر تایید بدید. با توجه به اینکه شما در نقش شر هم همیشه نباید تایید بدید. با استفاده از رد‌هاتون می‌تونید برای خودتون فکت خیری درست کنید.

همیشه در ماموریت شکست نزنید

هر زمان که عضو لشکر شر هستید و در ماموریتی شرکت می‌کنید، حتما نباید شکست بزنید. بازیکن‌های حرفه‌ای سعی می‌کنند در ماموریت‌های اول موفقیت بزنند تا بقیه بازیکن‌ها بهشون اعتماد کنند. زمانی هم که نقش اوبران در بازی هست، به دلیل اینکه شما نمی‌دونید چه کسی یار مخفی شما می‌باشد، بهتر هست در ماموریت‌های اول شکست نزنید تا مطمئن شوید اوبران در ماموریت نیست.

خودت از همه مطمئن‌تر هستی

وقتی فرمانده هستید و می‌خواهید تیم انتخاب کنید، سعی کنید خودتون رو داخل تیم بذارید. چون شما در مورد خودتون از هر کس دیگه‌ای مطمئن‌تر هستید. البته این قانون همیشگی نیست. بعضی وقت‌ها خیرها باید به همدیگه اعتماد کنند و می‌تونند به صورت تعامل‌پذیر به جای اینکه خودشون رو بچینن، بقیه خیرها رو بچینند. ولی خب این حالت حتما نیاز به یک دلیل موجه داره.

چطور با کارت بانوی دریاچه بازی کنیم؟

وقتی که شما در ساید لشکر خیر هستید، حتما و باید دقیقا ساید طرف مقابل رو درست بخونید. اما اگر عضو لشکر شر هستید، می‌تونید دروغ بگید. با کارت بانوی دریاچه شما می‌تونید کارت رو به یار خودتون بدید و سایدش رو خیر بخونید. اما تو این حالت اگر شر بودن یارتون ثابت بشه، شما هم شو می‌شید. حالت دیگه این هست که کارت رو به یک بازیکن خیر بدید و سایدش رو شر بخونید. در این حالت با اون بازیکن ساید می‌گیرید. بازیکنی که کارت رو دادید، قطعا مطمئن میشه شما شر هستید و بقیه بازیکن‌ها هم متوجه میشن بین شما یک شر وجود داره.

البته همیشه نباید در ساید شر دروغ بگید. مثلا می‌تونید کارت رو به یک بازیکن خیر بدید و سایدش رو خیر اعلام کنید و یا کارت رو به یارتون بدید و سایدش رو شر اعلام کنید. همه این استراتژی‌ها بستگی به روند بازی داره.

فکت خیر صد

در بازی‌های ۶ نفره وقتی که کارت بانوی دریاچه در بازی هست، یک فکت جالب وجود داره. فرض کنید که بازیکنی که ابتدای بازی کارت بانوی دریاچه رو داره در ماموریت اول و دوم شرکت نکرده است. در این صورت، حالت‌های زیر پیش میاد:

ماموریت اول دو نفر رفتند و شکست شده. ماموریت دوم سه نفر دیگه رفتند و شکست شده. بنابراین بانوی دریاچه که بیرون ماموریت‌ها بوده قطعا خیر هست. وقتی که بانوی دریاچه خیر صد بازی میشه، به هر کسی که کارت رو بده، هر سایدی که بخونه، بقیه در مورد ساید اون نفر هم مطمئن میشن.

ماموریت اول خیر شده، ماموریت دوم یک نفر به دو نفر قبلی اضافه شده و حالا ماموریت شکست شده است. بنابراین از ۶ نفری که توی بازی هستند، سه نفر در یک ماموریت رفتند و شکست شده. سه نفر هم بیرون ماموریت هستند. در این حالت بانوی دریاچه کارت رو به یکی از بازیکن‌های بیرون ماموریت میده. اگر ساید رو خیر بخونه، اون بازیکن خیر صد بازی میشه. چون که وقتی بانوی دریاچه کارت یک نفر رو خیر میخونه، یا هر دو شر هستند (که نمیشه، چون این دو نفر توی ماموریت سه نفره نبودند و ماموریت شکست شده) یا کسی که کارت بانوی دریاچه رو داشته شر هست و نفر دوم خیر یا هر دو خیر. بنابراین نفری که سایدش خیر اعلام شده، در همه حالت خیر هست.

جمع‌بندی آموزش بازی اولون

بازی آوالون با رتبه ۶ در دنیا یکی از جذاب‌ترین بردگیم‌های پارتی گیم می‌باشد. در این بازی بازیکن‌ها در دو لشکر خیر و شر به جدال با یکدیگر می‌پردازند. طرفدارهای بازی مافیا قطعا از این بازی خوششون میاد. هر دست بازی آوالون توی ۱۰ دقیقه تموم میشه و نیازی هم به گرداننده نداره. بنابراین حتی کسایی که طرفدار مافیا هم نیستند، عاشق بازی آوالون میشن.

برای آموزش بازی اولون ابتدا باید بدونید که روند بازی به صورت یکسری ماموریت هست که با قوانینی که داره، این ماموریت‌ها تشکیل میشن. بازیکن‌ها توی این ماموریت‌ها باید از بین کارت‌های موفقیت و شکست یکی رو انتخاب کنند. اعضای لشکر خیر همیشه باید کارت موفقیت رو انتخاب کنند و اعضای لشکر شر میتونن بین کارت موفقیت و شکست انتخاب کنند. بعد از اینکه افراد کارت ماموریت رو انتخاب کردند، کارت‌ها بر میخوره و بعدش رو میشه. اگر در بین کارت‌ها حداقل یک کارت شکست باشه، لشکر شر برنده اون ماموریت میشه (در نفرات ۷ به بالا، ماموریت چهارم نیاز به دو شکست دارد).

هر تیمی که بتونه توی سه ماموریت برنده بشه، برنده کل بازی هست. البته لشکر خیر نقشی به اسم مرلین داره که ابتدای بازی همه اعضای لشکر شر (به جز نقش موردرد) رو میشناسه. بعد از اینکه لشکر خیر توی ماموریت‌ها برنده شد، لشکر شر یک فرصت داره تا مرلین رو حدس بزنه. اگر درست حدس بزنند، لشکر شر برنده بازی میشه. توی اکسپنشن شاه آرتور، نقش شاه آرتور به بازی آوالون اضافه شد. وقتی که لشکر شر توی ماموریت‌ها برنده میشه، شاه آرتور نقشش رو اعلام می‌کنه و باید اعضای لشکر شر رو پیدا کنه. اگر بتونه کل اعضای لشکر شر رو درست حدس بزنه، لشکر شر برنده نمیشه. تو این موقعیت باید لشکر شر، سعی کنه مرلین رو پیدا کنه. در صورتی که درست پیدا کنه، لشکر شر برنده بازی میشه.

اسکرول به بالا