نقش فروشنده در مافیا: وظیفه این نقش چی هست؟

فروشنده در مافیا

در فصل فینال سناریو شب های مافیا (فیلمو) دو نقش فروشنده و جوکر برای اولین بار معرفی شدند. فروشنده در اصل همان نقش دست کج در شب مافیا با کمی تغییر می‌باشد. جز نقش‌هایی هست که هم میتونه به شهر کمک کنه و هم به ضرر شهر باشه. تفاوت نقش فروشنده و دست کج چیست؟ چرا فروشنده میتونه به مافیا کمک کنه؟ چطور باید با فروشنده بازی کنیم؟ در این پست به آموزش بازی با نقش فروشنده می‌پردازیم.

فروشنده جز تیم شهروند هست که یک بار میتونه از قابلیتش استفاده کنه. زمانی که فروشنده فردی رو انتخاب میکنه، روز بعد توسط گرداننده اعلام میشه که نقش این بازیکن توسط فروشنده گرفته شد. اگر عضو تیم مافیا باشه، به مافیا ساده و اگر عضو تیم شهروند باشه، به شهروند ساده تبدیل میشه. البته اگر بازیکن انتخاب شده، جان سخت با زره باشه، تنها زره از بین میره و همچنان میتونه از قابلیتش استفاده کنه. اسم نقش فروشنده در مافیا از فیلم فروشنده اصغر فرهادی برداشته شده است. معادل نقش فروشنده، نقش دست کج در سناریو شب مافیا می‌باشد. البته نقش دست کج اگر به کارآگاه و یا نقش‌های مستقل بزنه، اتفاقی نمیوفته.

چه زمانی از قابلیت نقش فروشنده در مافیا باید استفاده کنیم؟

همانطور که گفتیم فروشنده میتونه هم به نفع تیم شهروند باشه و هم به ضرر شهروندها. چرا که ممکن هست فروشنده ابیلیتی شهروندهای مهم رو ازشون بگیره. بنابراین در نقش فروشنده باید سعی کنید با احتیاط زیاد از قابلیتتون استفاده کنید. همچنین وقتی که شما قابلیتت تارگت مستقیم خودتون رو می‌گیرید، بقیه متوجه میشن که شما فروشنده هستید. در این حالت ممکن هست که مافیایی از بازی خارج بشه و با کارت حرکت آخر ذهن زیبا نقش شما رو به درستی حدس بزنه. در نتیجه در این حالت هم شما به تیم مافیا کمک کردید. زمانی که مطمئن شدید فردی مافیا هست، میتونید از قابلیتتون استفاده کنید تا نتونه از قابلیتش استفاده کنه.

جمع‌بندی

نقش فروشنده خیلی نقش پر رنگی در طول بازی ندارد. قابلیت نقش فروشنده هم میتونه به نفع تیم شهروند باشه و هم به نفع تیم مافیا. بنابراین فروشنده باید با احتیاط از قابلیتش استفاده کنه. اگر هم در طول بازی به هر شکلی از بازی خارج شد، اتفاق خاصی نمیوفته. نقش فروشنده در اصل همان نقش دست کج با کمی تفاوت می‌باشد. با این نقش باید سعی کنید یک مافیا رو پیدا کنید و در فاز شب قابلیت مافیا رو بگیرید. اگر هم فروشنده جان سخت رو انتخاب کنه در صورتی که جان سخت زره داشته باشه، تنها زره جان سخت از بین میره و قابلیت جان سخت همچنان باقی میمونه.

به نظر شما با نقش فروشنده در مافیا چه نکاتی رو باید در نظر گرفت؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا