سناریو مذاکره کننده: اولین سناریو شبکه سلامت

سناریو مذاکره کننده در مافیا

سناریو مذاکره کننده، اولین سناریو مسابقه شهروند و مافیا بود. در اصل قبل از این سناریو، یک سناریو بسیار ابتدایی در فصل یک پخش شد که از فصل دوم کلا منسوخ شد. این سناریو توسط نادر مدیر طراحی شده است. همانطور که از اسمش مشخص هست، مهم‌ترین و شاخص‌ترین نقش در این سناریو، نقش مذاکره کننده می‌باشد. نقش مذاکره کننده از نقش روانکاور شب مافیا الهام گرفته شده. البته تغییراتی روی این نقش صورت گرفته اما در هر صورت، نقش مذاکره کننده جز نقش‌های قدیمی سناریو کلاسیک نیست.

روند بازی در سناریو مذاکره کننده

نحوه انجام مذاکره

شروع بازی

در سناریو مذاکره کننده، بعد از تقسیم نقش‌ها، روز معارفه شروع میشه. در روز معارفه بازیکن‌ها خودشون رو معرفی می‌کنند و تارگت‌های ذهنیشون رو میگن. بعد از روز معارفه، شب معارفه شروع میشه. در شب معارفه همه اعضای تیم مافیا با همدیگه بیدار میشن و همدیگه رو میشناسن. در حد 15 ثانیه هم فرصت مشورت کردن، دارند.

روز اول در سناریو مذاکره کننده

سپس روز اول شروع میشه، روز اول دوباره به همون ترتیب روز معارفه، افراد صحبت می‌کنند. با این تفاوت که در روز اول، میتونن چالش بگیرن. تعداد چالش هم بدون محدودیت هست. در انتهای روز اول، رای‌گیری انجام میشه و کسانی که حد نصاب آرا رو بیارن، وارد دفاعیه میشن.

اگر یک نفر توی دفاع باشه، بقیه بازیکن‌ها میتونن تارگت کاور بگیرن و اگر هم دو نفر توی بازی باشه، بازیکن‌های دیگه میتونن درباره بگیرن. اگر هم سه یا بیشتر توی دفاع باشند، فقط خودشون دفاع می‌کنند. اگر دو نفر توی دفاع باشند، حق رای دادن ندارن. هر کسی هم توی رای‌گیری دوم خارج بشه، وصیت میکنه. ساید هم خونده نمیشه و بازیکن‌ها باید تا روز بعد، صبر کنند تا استعلام وضعیت بگیرن.

فاز شب

بعد از اتمام رای‌گیری، شب میشه. همه نقش‌ها باید در فاز شب قابلیتاشون رو استفاده کنند. در صورتی که تیم مافیا از مذاکره استفاده کنه، همچنان همه نقش‌ها بیدار میشن، حتی نقش پزشک. چون که ممکن هست اسنایپر به مافیا شلیک کنه و پزشک هم همون نفر رو سیو کنه. از شب مذاکره به بعد، خبرنگار هر شب بیدار میشه.

 ترتیب بیدار شدن در فاز شب در سناریو مذاکره کننده شبکه سلامت به این صورت هست:

تیم مافیا » کارآگاه » خبرنگار » اسنایپر » پزشک

چگونه مذاکره انجام میشه؟

زمانی مذاکره کننده و یکی از یارهاش توی تیم مافیا باشه، تیم مافیا میتونه مذاکره کنه. بنابراین اگر در ابتدا 3 مافیا باشه، باید یک مافیا از روند بازی خارج بشه و اگر هم در ابتدا 4 مافیا توی بازی باشه، باید 2 مافیا از روند بازی خارج بشه تا مذاکره کننده بتونه مذاکره کنه.

مذاکره باید به تایید رییس مافیا برسه، یعنی اگر رییس مافیا مخالف باشه، مذاکره انجام نمیشه. بعد از اینکه تیم مافیا درخواست مذاکره کرد، گرداننده بلند اعلام میکنه که:

قرار هست مذاکره صورت بگیره

و توی اون شب دیگه تیم مافیا شاتی نخواهد داشت. تیم مافیا یکی از بازیکن‌ها رو انتخاب میکنه و تمامی اعضای تیم مافیا میخوابن. گرداننده اعلام میکنه که دست‌ها جلو، و اگر مذاکره با موفقیت انجام بشه، بازیکن انتخابی بیدار میشه. اما همون شب یارهاش رو نمیشناسه و از شب بعدی با یارهاش بیدار میشه.

شات و استعلام در شب مذاکره

از همون شبی که مذاکره انجام میشه، اگر موفقیت آمیز باشه، فرد انتخابی به مافیا ساده تبدیل میشه. بنابراین اگر کارآگاه استعلام بگیره، نتیجه مثبت خواهد بود و اگر هم اسنایپر بزنه، بازیکن خارج میشه.

با چه نقش‌هایی مذاکره انجام میشه؟

در سناریو مذاکره کننده شبکه سلامت، با نقش شهروند ساده و زره پوشی که زره داشته باشه، مذاکره با موفقیت انجام میشه. بنابراین با شهروندهای نقشدار و زره پوشی که در طول روز، زره از دست داده، مذاکره انجام نمیشه و شکست میخوره.

نکات تکمیلی سناریو مذاکره کننده شبکه سلامت

➊ اسنایپر یا تک تیر انداز در این سناریو، به اندازه نصف تعداد مافیا تیر داره.

➋ زره پوش تا زمانی که زره داره، در شب در مقابل همه تیرها نامیرا هست. بنابراین هر چند بار که تیم مافیا شلیک کنه، از بازی خارج نمیشه. زمانی هم که زرهش از بین میره، به شهروند ساده تبدیل میشه.

➌ اگر اسنایپر رییس مافیا رو در شب بزنه، هیچ کسی از بازی خارج نمیشه و فقط یکی از تیرهاش کم میشه.

➍ اگر اسنایپر به سمت مافیا شلیک کنه و پزشک همون مافیا رو سیو بده، مافیا از بازی خارج نمیشه.

➎ خبرنگار فقط استعلام مذاکره شدن یا نشدن رو میگیره. بنابراین اگر خبرنگار استعلام بازیکنی که از ابتدا مافیا بوده رو بگیره، گرداننده علامت منفی یا دیسلایک نشون میده.

نقش‌های سناریو مذاکره کننده شبکه سلامت

◽️ تیم شهروند: کارآگاه، پزشک، اسنایپر، زره‌پوش، خبرنگار، شهروند

◾️ تیم مافیا: رییس مافیا، مذاکره‌کننده، مافیا ساده

نفرات مجاز: 9، 10، 12 و 13 نفر

رییس مافیا

هر شب یک نفر را برای شات شب انتخاب می‌کند. در صورتی که کارآگاه استعلام رییس مافیا را بگیرد، نتیجه استعلام همیشه شهروند خواهد بود.

مذاکره کننده

زمانی که مذاکره‌کننده و یکی از یارهاش توی بازی باشند، میتونن به جای شات شب، با یکی از بازیکنان مذاکره کنند. فقط با شهروند ساده و زره‌پوشی که زره داره، مذاکره با موفقیت انجام میشه.

مافیا ساده

در شب همراه تیم مافیا بیدار می‌شود و می‌تواند یک نفر را برای شات شب به رییس مافیا پیشنهاد بدهد اما انتخاب نهایی با رییس مافیا است.

کارآگاه

هر شب میتونه استعلام مافیا بودن یکی از بازیکن‌ها رو بگیره. استعلام رییس مافیا همیشه برای کارآگاه، منفی هست.​

پزشک

هر شب میتونه تعدادی از بازیکن‌ها رو برای نجات از شات مافیا انتخاب کنه، در صورت انتخاب درست، بازیکن انتخابی از بازی خارج نمیشه.

اسنایپر

هر شب میتونه یک نفر رو برای شات انتخاب کنه. در صورتی که شات اسنایپر به سمت مافیا باشه، فرد انتخابی از بازی خارج میشه؛ اما اگه فرد انتخابی شهروند باشه، خود اسنایپر از بازی خارج میشه.

زره‌پوش

در شب با هر تعداد شات نامیرا هست اما در روز یک زره در مقابل رای دارد. در صورتی که زره از بین بره، به شهروند ساده تبدیل میشه و دیگه باهاش مذاکره انجام نمیشه.

خبرنگار

بعد از انجام مذاکره، خبرنگار در شب بیدار میشه و استعلام مذاکره شدن و یا نشدن بازیکنی رو میگیره.

شهروند ساده

قابلیتی نداره و باید تو روز پیدا کردن مافیاها کمک کنه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا