سناریو وسترن در مافیا: هیجانی‌ترین سناریو مافیا

سناریو وسترن در مافیا

توی سناریو وسترن قرار هست کلی بکش بکش راه بندازید و تجربه یه وسترن واقعی رو داشته باشید. سناریو وسترن در مافیا به دلیل وجود دو تا کابوی و تروریست به این اسم، نامگذاری شده است. این سناریو روند خیلی سریعی‌ای داره و بازیکنان اصلا احساس خستگی نمی‌کنند. با تعداد کم هم ران میشه، بنابراین میتونید توی جمع‌های کوچیک هم بازی کنید و لذت ببرید. تیم طراحی ربات مافیا پرشین به صورت کامل این سناریو رو طراحی کرده است.

مهم‌ترین ویژگی این سناریو این هست که تیم مافیا در فاز شب شات نمیزنه. به دلیل اینکه تعداد افراد کم هست، اگر تیم مافیا در شب شات بزنه، بازی خیلی زود تموم میشه و اصلا فکتی وارد بازی نمیشه. همچنین رای‌گیری هم تا روز سوم توی بازی وجود نداره. بنابراین بازیکن‌ها باید با استفاده از ابیلیتی‌های خودشون، همدیگه رو بیرون کنند.

روند اجرای سناریو وسترن

شب معارفه

در این سناریو ابتدا شب میشه و مافیاها همدیگه رو میشناسند. هیچ نقش دیگه‌ای کاری نمیکنه.

روز اول

بعد از اینکه شب معارفه انجام شد، روز اول شروع میشه. در روز اول افراد به همراه چالش میتونن صحبت کنند. در این روز تفنگ وجود نداره، تفنگ از روز بعد وارد بازی میشه و تا روز سوم رای‌گیری وجود نخواهد داشت.

فاز شب سناریو وسترن در مافیا

در فاز شب، ابتدا تیم مافیا کارش رو انجام میده و سپس تمام نقش‌های شهروندی بیدار میشن و کارشون رو انجام میدن.

ترتیب بیدار شدن فاز شب سناریو وسترن در مافیا به صورت زیر هست:

تیم مافیا » اسنایپر » فرمانده » تفنگدار » فراماسون

نکات تکمیلی سناریو

➊ توی این سناریو، اگر تیم مافیا درست بتونه شاهکشی کنه، شاهکشی جایزه میگیره و شب‌های بعد هم فرصت شاهکشی داره. اما اگه اشتباه حدس بزنه، فرصت شاهکیش میسوزه.

➋ استعلام وضعیت وجود نداره. هر جای بازی که بازیکنی از بازی خارج (فاز شب، رای‌گیری، گان، دوئل و ترور) میشه، سایدش در جا اعلام میشه.

➌ اگر در روز تروریست، فردی رو ترور کنه و دو تا کابوی توی بازی باشن، برای فدا شدن، اولویت با کابوی بدون ستاره هست و اگر هر دو بخوان که فدا بشن، کابوی بدون ستاره فدا خواهد شد.

➍ از روز سه به بعد، برای اینکه بازی طولانی نشه، رای‌گیری وجود خواهد داشت.

➎ اسنایپر توی سناریو وسترن در مافیا، فایربک داره و در صورتی که شهروند بزنه، خودش از بازی خارج خواهد شد.

نقش‌های سناریو وسترن در مافیا

در این سناریو به دلیل وجود نقش کابوی به این نام نامگذاری شده است. زمانی که نفرات بازی بیشتر می‌شود، نقش‌های کابوی ستاره‌دار و تروریست ستاره‌دار نیز اضافه خواهد شد. به دلیل اینکه کابوی زود دوئل نکند، تا روز سه نمی‌تواند با کسی دوئل انجام دهد.

◽️ تیم شهروند: کابوی، اسنایپر، تفنگدار، فراماسون، زره‌پوش، فرمانده، شهروند

◾️ تیم مافیا: شاهکش، تروریست

نفرات مجاز: 6 تا 10 نفر

شاهکش

یک یا دو بار در طول بازی میتونه نقش بازیکنی رو حدس بزنه، در صورتی که درست حدس بزنه، بازیکن تحت هر شرایطی از بازی خارج میشه.

تروریست

به هر شکلی که توی روز از بازی خارج بشه، یکی از بازیکنان رو با خودش ترور میکنه. کابوی فرصت داره خودش رو فدای اون بازیکن کنه.

فراماسون

هر شب میتونه یکی از بازیکنان رو بیدار کنه. در صورتی که مافیا به جز جاسوس رو بیدار کنه، کل اعضای لینک ماسونی از بازی خارج میشن و روز بعد اعلام میشه مرگ ماسونی اتفاق افتاده.

تفنگدار

در هر شب میتونه دو تفنگ به بازیکنان بده. بسته به تعداد بازیکنان، تعدادی تفنگ جنگی و مشقی دارد. در صورت شلیک تفنگ جنگی، بازیکن انتخاب شده وصیت میکنه. تفنگ مشقی اتفاقی نمیوفته.

اسنایپر

هر شب میتونه یک نفر رو برای شات انتخاب کنه. در صورتی که شات اسنایپر به سمت مافیا باشه، فرد انتخابی از بازی خارج میشه؛ اما اگه فرد انتخابی شهروند باشه، خود اسنایپر از بازی خارج میشه.

فرمانده

بعد از شات اسنایپر، به فرمانده اعلام میشه و فرمانده میتونه شلیک رو لغو کنه. در صورت لغو، تیر به اسنایپر برمیگرده. اگر اسنایپر فرمانده رو بزنه، شلیک قطعا انجام میشه.

زره‌پوش

در شب توسط شات مافیا کشته نمیشه و در روز هم یک زره داره. در صورتی که زره از بین بره به عنوان شهروند ساده به بازی ادامه میده و قابلیت مذاکره شدن نداره.

کابوی

تا قبل از شروع رای‌گیری، میتونه با یکی از بازیکنان دوئل کنه و یا در مقابل ترور کردن تروریست، خودش رو فدای بازیکن کنه و از بازی خارج بشه.

شهروند ساده

قابلیتی نداره و باید تو روز پیدا کردن مافیاها کمک کنه.

2 دیدگاه دربارهٔ «سناریو وسترن در مافیا: هیجانی‌ترین سناریو مافیا»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا