سناریو ضد: هیجان‌انگیزترین رئالیتی شو

سناریو ضد در مافیا

سناریو ضد جدید‌ترین ساخته سعید ابوطالب می‌باشد که از شبکه خانگی تماشاخونه پخش می‌شود. گرداننده این سناریو مجید واشقانی است و بازیگرانی از جمله بهنام تشکر، امیرحسین رستمی، الیکا عبدالرزاقی، علی صالحی، امیر کاظمی، امیرحسین رستمی، حدیث میرامینی و … بازی کرده‌اند.

سناریو ضد به سناریو ارتش سری شباهت‌هایی دارد اما با اضافه شدن آیتم‌های جذابی مثل زندان، مبادله و … باعث شده تا این سناریو هیجان بیشتری داشته باشه. داستان سناریو ضد در یک زیرزمین در شهر پاریس روایت می‌شود. گرداننده یا همان ضد، بخشی از روند بازی می‌باشد و طبق داستان وظیفه هدایت بازیکنان را دارد. در این زیرزمین سه جاسوس حضور دارند و برای خنثی کردن نقشه آن‌ها سه ضد جاسوس یا مامور ضد نیز حضور دارند. در این کنار این افراد، دو توریست و دو گروگان نیز به زیرزمین آورده شده‌اند. هدف این بازی کشتن یا زندانی کردن جاسوس‌ها می‌باشد.

نقش‌های سناریو ضد

🗺 بدون ساید: توریست × 2

⛓ بدون ساید: گروگان × 2

▫️تیم ضد جاسوس: سرگرد، مامور ضد × 2

◾️ تیم جاسوس: سرتیم جاسوس، جاسوس × 2

نفرات مجاز: 10 نفر

سناریو ضد چه تفاوتی با سناریو ارتش سری دارد؟

➊ اعضای تیم جاسوسی که معادل گشتاپو در سناریو ارتش سری هستند، همدیگه رو نمی‌شناسند، اما ابتدای بازی گرداننده دو کلمه رمز برای شناسایی به جاسوس‌ها و سرگرد اعلام کرده است. جاسوس‌ها میتونن با به کاربردن این کلمات، همدیگه رو شناسایی کنند.
➋ در سناریو ضد کارکتر دکتر وجود ندارد. بعد از هر شلیک بسته به شرایط یا خود شخص خارج میشه یا تارگتش.
➌ به جای اتاق گفتگوی خصوصی، ملاقات وجود داره. ابتدا بازیکن‌ها حکم جلب یکی از بازیکن‌ها رو میگیرند و سپس میتونن به ملاقاتش برن.
➍ توسط حدس نقشی شخصی از بازی خارج نمیشه و پیدا کردن نقش‌ها به تیم جاسوسی کمک میکنه تا برنده بشن.

گپ معارفه در سناریو ضد

در گپ معارفه بازیکن‌ها با چشم‌بند یک داستان در مورد نحوه دستگیری و اینکه چطور به این زیرزمین اومدن تعریف می‌کنند. در این بین دو جاسوس که کلمه رمز رو میدونن، میتونن از کلمات رمز استفاده کنند. اگر جاسوس‌ها از کلمه رمز استفاده نکنند، در انتهای گپ یک، سرگرد مسلح میشه و این مورد به صورت عمومی اعلام خواهد شد.

بعد از گپ معارفه، به نوبت رای‌گیری انجام میشه تا چشم‌بندهای بازیکنان برداشته بشه. این قسمت خیلی فکت خاصی نداره و بیشتر حالت نمایشی دارد.

روند بازی در سناریو ضد

بعد از گپ معارفه، گپ یک شروع میشه. افراد به نوبت باید صحبت کنند. هر شخص در نوبت خودش، یکی از کارهای زیر رو میتونه انجام بده:

درخواست حکم جلب

در بازی سه سلول زندان وجود دارد. افراد میتونن در نوبت خودشون برای اینکه فردی به زندان منتقل بشه، درخواست حکم جلب کنند. برای اینکار باید بگن:

من تقاضای حکم جلب بازیکن شماره پنج رو دارم.

بعد از اینکه فردی درخواست حکم جلب کرد، بازیکن مورد نظر میتونه از خودش دفاع کنه. تو این قسمت هر دو نفر (درخواست کننده و متهم) میتونن به صورت آزاد صحبت کنند.

بعد از دفاع، از نفر بعد متهم، رای‌گیری نفر به نفر شروع میشه. افراد در حین رای میتونن نظر خودشون رو بگن و بعد هم رای خودشون رو اعلام کنند. در صورتی که متهم بیشتر مساوی نصف بازیکنان رای بیاره، توسط سیمون به زندان منتقل میشه.

سیمون یکی از کارکترهای بازی هست که در کنار ضد، به روند بازی کمک میکنه. سیمون زندانبان هست، اصالت نیجریه و فرانسوی داره و خیلی زبون خوش حالیش نمیشه. طبق توصیه ضد، نباید با سیمون شوخی کرد.

سناریو ضد

تقاضای ملاقات با زندانی

دومین کاری که هر فرد در نوبت خودش میتونه انجام بده، درخواست تقاضای ملاقات بازی زندانی هست. البته به شرط اینکه بازیکنی داخل زندان باشه. برای این مورد رای‌گیری انجام نمیشه و هر زمان که بازیکن درخواست کنه، سیمون بازیکن رو به ملاقات زندانی میبره.

در ملاقات ابتدا، ساید زندانی به صورت سفید یا سیاه اعلام میشه. بعد هم دو نفر میتونن به صورت آزاد صحبت کنند. اگر یکی از طرفین توریست باشه، میتونه از مامور ضد و یا سر تیم جاسوس‌ها اسلحه بگیره و با اون تیم بازی کنه.

حواستون باشه که اسلحه از دست گرداننده داده نمیشه و در اصل اسلحه مقابل داده خواهد شد و دیگه خودش اسلحه نخواهد داشت.

تقاضای تبادل

بازیکن در نوبت خودش میتونه تقاضا کنه که یکی از بازیکن‌های داخل بازی (دور میز) با یکی از زندانی‌ها مبادله بشه. برای اینکه مبادله انجام بشه، حتما باید یکسر مبادله، گروگان بشه در غیر این صورت مبادله انجام نمیشه و فرصت مبادله بازیکن میسوزه.

شلیک در سناریو ضد

در سناریو ضد دو مامور ضد، دو جاسوس و سر تیم جاسوس‌ها در ابتدای بازی مسلح هستند. اگر هم جاسوس‌ها از کلمات رمز استفاده نکنند، سرگرد نیز مسلح خواهد شد.

هر بازیکن در نوبت خودش میتونه اعلام کنه که به این بازیکن شلیک میکنه. در صورتی که بازیکن توریست یا گروگان باشه، خود شلیک کننده توسط ضد کشته میشه (فایربک) میشه. اگر بازیکن مورد نظر هم‌تیمی شلیک کننده باشه، همچنان ضد فرد مورد نظر رو میکشه.

تنها در صورتی که سر تیم جاسوس‌ها به بازیکنی شلیک کنه و بازیکن مورد جاسوس باشه، سر تیم فایربک نمیشه و شلیک با موفقیت انجام میشه.

کی آس در سناریو ضد

اگر همه بازیکن‌ها کشته یا زندانی بشن و فقط سه نفر داخل بازی بمونن، این سه نفر جاسوس، ضد جاسوس و یک نفر سوم خواهند بود. در این حالت ضد به فرد سوم یک اسلحه میده و باید تصمیم بگیره که به سمت چه کسی شلیک کنه. به هر کسی که شلیک کنه، سایدش بازنده خواهد شد.

شرط برد در سناریو ضد

💠 بازیکنان دو تیم جاسوس و ضد جاسوس شرط‌های برد زیر رو خواهند داشت:

➊ همه بازیکن‌های ضد جاسوس (دو مامور جاسوس و یک سرگرد) از بازی خارج یا زندانی بشن. یعنی هیچ کدام از اعضای تیم ضد جاسوس دور میز نباشند، در این حالت تیم جاسوس برنده میشه.

➋ در صورتی که همه بازیکن‌های تیم جاسوس توسط شلیک از بازی خارج یا زندانی بشن، و بازیکنی دور میز نباشه، تیم ضد جاسوس برنده بازی میشه.
➌ اگر هر سه بازیکن تیم  جاسوس داخل زندان باشن، شورش خواهند کرد و جاسوس‌ها برنده بازی میشن.
➍ اگر هیچ کدام از شرط‌های بالا برقرار نشه، صبر می‌کنیم تا همه ابلیتی‌ها اتفاق بیوفته و بعد افراد دور میز شمارش خواهند شد. توریستی که از سایدی اسلحه گرفته، در شمارش حساب نمیشه.

نکات تکمیلی

➊ هر نفر در طول بازی، یک بار میتونه از ابیلیتی‌ها استفاده کنه. البته درخواست حکم جلب اگر رای حد نصاب رو نیاره، فرصت بازیکن نمیسوزه و در گپ‌های بعدی میتونه دوباره درخواست حکم جلب بده.
➋ در هر گپ صحبت، از هر ابیلیتی دو بار میشه استفاده کرد و هر زمانی که دو بار استفاده شد، بازیکن دیگه‌ای نمیتونه از این ابیلیتی استفاده کنه.
➌ در طول کل بازی، بازیکن‌های نمیتونن چالش بگیرن. در سه جا میتونن صحبت کنند؛ نوبت خودشون، موقع دفاع قبل از حکم جلب و موقع رای‌گیری حکم جلب.
➍ بازیکنی که به ملاقات میره، تا آخر گپ صحبت، نباید صحبتی یا اکتی در مورد ملاقات خودش بگه و در صورت مشاهده، کیک خواهد شد.

سر تیم جاسوس

کلمات رمز رو نمیدونه و مسلح هست. میتونه به یارهاش شلیک کنه و در صورت ملاقات با توریست، توریست موظف هست از سر تیم جاسوس اسلحه بگیره و با جاسو‌ها بازی کنه.

جاسوس

کلمات رمز رو میدونن و همچنین مسلح هستند. نباید به یارهای خودش شلیک کنه.

سرگرد

در ابتدای بازی کلمات رمز رو میدونه و در صورتی که تیم جاسوسی از کلمات استفاده نکنه، مسلح خواهد شد. در صورت شلیک به اعضای ضد جاسوسی، سرگرد خودش از بازی خارج خواهد شد.

مامور ضد

وظیفه داره که در طول بازی جاسوس‌ها رو پیدا کنه. مامور ضد مسلح هست و نباید به اعضای تیم ضد جاسوس شلیک کنه.

توریست

قابلیتی نداره و در طول بازی میتونه از مامورین ضد یا سر تیم جاسوسی اسلحه بگیره. در صورت ملاقات با سرتیم - ضد جاسوسی، موظف هستد با تیم جاسوسی بازی کند.

گروگان

قابلیتی ندارد و نمیتونه مسلح بشه. در زمان مبادله، حتما باید یکی از طرفین مبادله گروگان باشه.

8 دیدگاه دربارهٔ «سناریو ضد: هیجان‌انگیزترین رئالیتی شو»

 1. سلام و وقت بخیر
  یه سوال : دیشب توی بازی ما، دور میز
  یک جاسوس، یک ضد جاسوس و دو گروگان باقی مونده بودیم، که همه ابلیتی ها مون رو هم استفاده کرده بودیم،
  چیکار باید میکردیم؟؟ کی بازی رو برده بود؟؟

  1. سلام؛
   وقتی همه ابیلیتی‌ها تموم میشه، تعداد شمرده میشه.
   تعداد جاسوس از ضد بزرگتر مساوی بشه، جاسوس برندس.
   تو این حالت هم جاسوس برنده بازی شده.

 2. سلام
  اگه یه ضد یا جاسوس به توریستی که از ساید مقابل اسلحه گرفته شلیک کنه چه کسی میره بیرون؟

  1. سلام؛ هنوز این اتفاق توی رئالیتی شو مشخص نشده، باید صبر کنیم ببینیم چی میشه.

  1. سلام، یه چند قسمت دیگه پخش بشه، قابلیت خوابزدگی رو هم اضافه میکنیم.

 3. یا خدا چقد پیچیدس تازه داشتم ارتش سری رو می‌فهمیدم ضد اومد

  ولی دم ابوطالب گرم کاراش عالیه
  راستی این سناریو ضد تازه اومده؟ از کجا پخش میشه؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا