بازی ارتش سری: کامل‌ترین آموزش سناریو و نقش‌ها

بازی ارتش سری

سناریو ارتش سری، یک بازی نقش مخفی و استدلالی بسیار پیچیده و جذاب می‌باشد. از لحاظ سختی بازی، این سناریو از بازی مافیا سخت‌تر می‌باشد و البته هیجان بیشتری هم داره. سازنده بازی ارتش سری سعید ابوطالب می‌باشد که از فیلمو پخش شد. گرداننده این سناریو امیر علی نبویان می‌باشد و بازیگرانی از جمله حسین رفیعی، خداد عزیزی، بهنام تشکر، شقایق دهقان، بهاره قاسمی، مریم مومن، حسین مهری، محراب قاسم خانی، امیر مهدی ژوله، آشا محرابی، سروش جمشیدی، عباس جمشیدی فر و … در این رئالیتی شو شرکت کرده‌اند.

در سناریو ارتش سری، بازیکن‌ها به دو دسته گروه نجات (پارتیزان) و گشتاپو تقسیم می‌شوند. البته یک دسته سوم به اسم مشتری هم وجود داره که مستقل و بدون ساید هست و باید در طی بازی به یکی از دو تیم نجات یا گشتاپو ملحق بشه. هدف این بازی زنده دستگیر کردن خلبان می‌باشد. این سناریو با ۱۰ نفر شروع میشه و مراحل آن شامل وضعیت اضطراری، شلیک در روز، گفتگوی خصوصی و رای‌گیری می‌باشد.

نقش‌های سناریو ارتش سری

🔲 بدون ساید: مشتری × ۲

▫️تیم پارتیزان: خلبان، کرتیس، دکتر پاسکال، مامور نجات × ۲

◾️ تیم گشتاپو: سرهنگ کسلر، راینهارت، گشتاپو ساده

نفرات مجاز: ۱۰ نفر

روز معارفه در سناریو ارتش سری

بعد از اینکه نقش‌ها تقسیم شد، روز معارفه شروع میشه. در روز معارفه بازیکن‌ها سعی می‌کنند که تارگت‌های ذهنیشون رو بگن. هنوز تیم گشتاپو یارهای خودش رو ندیده. روز معارفه بدون چالش انجام میشه. بعد از اینکه نفرات تک به تک صحبت کردند، به وضعیت اضطراری میریم. همه ماسک میذارن و بدون سر و صدا، وضعیت اضطراری اجرا میشه.

وضعیت اضطراری معارفه

در وضعیت اضطراری معارفه، قرار هست که تیم گشتاپو و کرتیس بازی اطلاعاتی بدست بیارند. ابتدا خلبان، کسلر و دکتر پاسکال بدون اینکه چشم‌هاشون رو بازی کنند، لایک میدن و کرتیس بیدار میشه. کرتیس با دیدن لایک این سه نفر بدون اینکه متوجه بشه هر شخص چه نقشی داره، اطلاعاتی رو بدست میاره و بعد میخوابه.

سپس خلبان و دکتر پاسکال دستشون رو میندازن و کسلر همچنان لایکش رو نگه میداره. راینهارت و گشتاپو ساده بیدار میشن و همدیگه رو میشناسن و همچنین کسلر بازی رو هم شناسایی می‌کنند. بنابراین در ابتدای بازی کسلر یارهاش رو نمیشناسه ولی یارهاش کسلر رو میشناسن.

وضعیت عادی در بازی ارتش سری

بعد از اینکه اجرای وضعیت اضطراری، وضعیت عادی شروع میشه و بازیکن‌ها ماسکشون رو برمیدارن. طبق همون ترتیب روز معارفه، وضعیت عادی اول اجرا میشه. نفرات به نوبت صحبت می‌کنند. در طول هر روز، هر شخص یکبار میتونه چالش بگیره. هر شخص در نوبتش، میتونه یا شلیک کنه یا اتاق گفتگوی خصوصی بره. البته میتونه هیچکدوم رو هم انجام نده. بعد از اینکه همه صحبت کردند، اگر شلیکی که توی اون دور انجام نشده باشه، به وضعیت اضطراری خواهند رفت.

اتاق گفتگوی خصوصی در بازی ارتش سری

هر شخص در نوبت خودش یکبار میتونه درخواست گفتگوی خصوصی بده. به این شکل که اول صحبت‌هاش رو انجام میده و بعد اینکه تموم شد، میگه:

من میخوام با بازیکن شماره پنج به گفتگوی خصوصی (یا اتاق ۰۹۰۰) برم.

بعد هم این دو نفر به اتاق خصوصی میرن. ابتدا فرد دعوت شده سایدش رو باید مشخص کنه. ساید به معنی اینکه بگه پارتیزان هست، گشتاپو هست و یا مشتری بدون ساید هست.مشتری با ساید باید به صورت دقیق اعلام کنه که ابتدا مشتری بوده و سپس به ساید گشتاپو یا پارتیزان ملحق شده است. توی این گفتگو کسلر و خلبان میتونن در مورد سایدشون دروغ بگن. ینی بگن مشتری هستن و یا هر ساید دیگه‌ای.

بعد از اینکه ساید دعوت شده توسط گرداننده تایید شد، دو نفر میتونن به صورت آزاد با همدیگه صحبت کنند. حتما نباید اطلاعاتی بدن و هر چیزی که دوست داشته باشن رو میتونن اعلام کنند. در آخر باید در مورد اینکه تفنگ رد و بدل بشه به یک توافقی برسند. مهم هم نیست که چه کسی دعوت کرده یا دعوت شده، هر دو نفر میتونن توی اتاق گفتگوی خصوصی میتونن از گرداننده تفنگ دریافت کنند.

رد و بدل تفنگ در گفتگوی خصوصی

در صورتی که دو طرف برای رد و بدل اسلحه به توافق برسند، گرداننده یکی از سه دیالوگ زیر رو میگه:

امکان رد و بدل اسلحه وجود ندارد

اولین موردی که توسط گرداننده بررسی میشه، امکان رد و بدل اسلحه هست. توی این بازی فقط مشتری و خلبان میتونن اسلحه بگیرند. البته اگر کسلر به دروغ گفته باشه مشتری یا خلبان هست هم میتونه به صورت سوری و مشقی اسلحه بگیره. همچنین فقط نقش‌هایی که اسلحه دارند میتونه اسلحه بدن.

نقش‌های دریافت کننده: خلبان، مشتری، کسلری که دروغ گفته

نقش‌هایی که میتونن اسلحه بدن: کسلر، راینهارت، گشتاپو ساده، کرتیس، مامور نجات

اگر مشتری و یا خلبان قبلا اسلحه گرفته باشند، دیگه قابلیت رد و بدل اسحله وجود نخواهد داشت. همچنین خلبان از گروه گشتاپو نمیتونه اسلحه بگیره. کسلر توی اتاق گفتگو میتونه نقش مشتری یا خلبان بلند کنه که در این صورت جابجایی اسلحه تایید میشه اما تفنگی جابجا نمیشه چرا که خود کسلر اسلحه داره، بنابراین تبادل اسلحه مشقی انجام میشه و اسلحه دست گرداننده کم نمیشه.

اسلحه‌ای دست گرداننده نیست

گرداننده در طول بازی یک اسلحه دارد و در صورتی که دو نفر به توافق برسند، گرداننده به فرد مورد نظر اسلحه می‌دهد. اما اگر فردی صاحب اسلحه در طول بازی توسط رای، تفنگ، راینهارت و یا کیک شدن از بازی خارج بشه، اسلحه بازیکن به دست گرداننده میرسه و میتونه اسلحه بده. تعداد اسلحه‌های دست گرداننده در هر استعلام وضعیت اعلام میشه.

تبادل اسلحه تایید می‌شود

در صورتی که دو مورد قبلی اتفاق نیوفته، اسلحه بین دو نفر رد و بدل میشه. در صورتی که مشتری اسلحه بگیره، بعد از رد و بدل اسلحه، گرداننده اعلام میکنه که شما از این به بعد باید با ساید گشتاپو یا پارتیزان بازی کنید و اصطلاحا مشتری ساید میگیره. وقتی که تبادل اسلحه انجام میشه، اسلحه در دست گرداننده یکی کم میشه. اگر تبادل مشقی باشه، اسلحه‌ای کم نمیشه.

بازی ارتش سری

شلیک در بازی ارتش سری

اگر فردی صاحب اسلحه باشه، توی نوبت خودش میتونه شلیک کنه. اگر توی چالش فردی اعلام شلیک کنه، اسلحه ضبط خواهد شد. بعد از اینکه بازیکن اعلام شلیک کرد، بازیکن‌ها به وضعیت اضطراری میرن و ماسک میذارن. توی وضعیت اضطراری ابتدا کسی که بهش شلیک شده، برای دکتر پاسکال وصیت میکنه و بعد هم سعی میکنه که دکتر پاسکال رو حدس بزنه. بعد چشم‌هاش رو میبنده و دکتر پاسکال بیدار میشه و گرداننده ازش میپرسه میخوای سیو کنی و یا خیر. در آخر وضعیت عادی اعلام میشه و نتیجه توسط گرداننده اعلام میشه.

نکات سیو دکتر پاسکال و شلیک در بازی ارتش سری

 • اگر شخصی برای بار دوم بهش شلیک بشه، بدون هیچ وصیت و یا حدسی، از بازی خارج میشه.
 • نقش‌های خلبان و کسلر، در مقابل شلیک یک زره دارند. بنابراین اگر خلبان و یا کسلر تیر بخون از بازی خارج نمیشن و فقط زره از بین میره، سیو دکتر پاسکال هم کم نمیشه.
 • اگر دکتر پاسکال فرد رو سیو کنه و یا فرد به درستی دکتر پاسکال رو حدس بزنه، یکی از سیو‌های دکتر پاسکال کم میشه. دکتر پاسکال در طول بازی دو سیو خواهد داشت.
 • اگر دکتر پاسکال خودش تیر بخوره و سیو باقی مونده باشه، سیو خواهد شد و توی بازی باقی میمونه.
 • اگر هم هیچ کدوم از حالت‌های بالا پیش نیاد، بازیکن بدون وصیت از بازی خارج میشه.

وضعیت اضطراری رای‌گیری

اگر در طول یک دور، شلیکی انجام نشه، بازیکن‌ها به وضعیت اضطراری رای‌گیری خواهند رفت. در ابتدای وضعیت اضطراری اگر راینهارت داخل بازی باشه، میتونه نقش یکی از بازیکن‌ها رو حدس بزنه و اگر درست حدس بزنه، فرد مورد نظر بعد رای‌گیری از بازی خارج میشه. راینهارت اگر در حدس اول درست بزنه، فرصتش تموم میشه و اگر اشتباه حدس بزنه، یک فرصت مجدد خواهد داشت. اگر راینهارت با بازیکنی به اتاق گفتگوی خصوصی بره، همون دور نمیتونه نقشش رو حدس بزنه و به صورت کلی نمیتونه نقش خلبان رو هم حدس بزنه.

بعد از انتخاب راینهارت، به صورت ناشناس از سر صحبت رای‌گیری انجام میشه. هر کسی که حداقل نصف تعداد نفرات رای بیاره، از بازی خارج میشه. بعد از اتمام رای‌گیری، گرداننده نتیجه رای‌گیری و راینهارت رو اعلام میکنه و بعد به دور بعدی خواهند رفت.

اعلام استعلام وضعیت

در ابتدای هر دور، استعلام وضعیت بررسی میشه. استعلام وضعیت زمانی انجام میشه که حداقل دو نفر از بازی خارج شده باشند و به صورت زوج زوج اعلام میشه. فرض کنید که یک نفر از بازی خارج شده باشه:

 • هنوز استعلام وضعیتی اعلام نمیشه.
 • در ادامه اگر یک نفر دیگه خارج بشه، در ابتدای روز استعلام دو نفر اعلام میشه.
 • اگر دو نفر در روز قبل خارج شده باشند و در مجموع سه نفر بیرون باشند، گرداننده فقط استعلام وضعیت دو نفر اول رو اعلام میکنه. استعلام وضعیت نفر سوم با نفر چهارم اعلام میشه.

مواردی که گرداننده در استعلام وضعیت اعلام میکنه:

➊ ساید نفرات خارج شده شامل گشتاپو، پارتیزان و یا مشتری بدون ساید اعلام میشه.
➋ تعداد گفتگوهای خصوصی خرج شده
➌ تعداد شلیک‌های انجام شده
➍ تعداد اسلحه‌هایی که در دست گرداننده وجود دارد

کی آس در بازی ارتش سری

کی آس در بازی ارتش سری در دو حالت اتفاق میوفته:

حضور خلبان در کی آس

اگر خلبان به همراه گشتاپو و پارتیزان در مرحله کی آس باشه، در ابتدای مرحله دست دادن، یک اسلحه به خلبان داده میشه و بعد از صحبت کردن، خلبان باید به یکی از افراد شلیک کنه. به هر کسی که شلیک کنه، ساید اون بازیکن میبازه.

عدم حضور خلبان در کی آس

در این حالت دو پارتیزان و یک گشتاپو در کی آس حضور خواهند داشت. بنابراین افراد باید پارتیزان خودشون رو مشخص کنند و فردی که پارتیزان مشترک میشه‌، به سمت یکی از آن‌ها شلیک میکنه. اگر فرد مورد نظر گشتاپو باشه، پارتیزان برنده بازی میشه و در غیر این صورت، گشتاپو برنده میشه.

شرط برد در بازی ارتش سری

شرط برد در این سناریو کمی پیچیده هست. یکسری حالت خاص وجود داره که ابتدا حالت عادی برد یک تیم رو توضیح میدیم.
➊ اگر تمام گشتاپوها از بازی خارج بشن، تیم نجات برنده بازی میشه.
➋ اگر تمام بازیکن‌های پارتیزان (به جز خلبان) از بازی خارج بشن، تیم گشتاپو برنده بازی میشه.
➌ در صورتی که دو حالت بالا اتفاق نیوفته، بازیکن‌ها تا زمانی که تفنگی در بازی وجود دارد و یا امکان مسلح شدن بازیکنی وجود داره، به بازی ادامه میدن. بعد از اینکه اسلحه‌ای در بازی نبود، اگر تعداد گشتاپوها از تعداد گروه نجات بزرگتر مساوی بود، گشتاپو برنده بازی میشه. در غیر این صورت، بازی به صورت رای‌گیری ادامه پیدا میکنه تا یکی از دو حالت یک یا سه (یعنی تموم شدن نجات یا برابر شدن نجات و گشتاپو) اتفاق بیوفته.
دو شرط برد خاص در این بازی وجود دارد:
➍ تیمی که تیر دوم رو به خلبان میزنه (تیر اول مهم نیست)، بازنده بازی میشه. دو تیم در تلاش هستند که خلبان رو زنده دستگیر کنند.
➎ اگر فردی تنها توی بازی باشه و به سمت خلبان شلیک کنه، به تنهایی باعث برنده شدن سایدش میشه. چرا که اجازه نداده دست ساید مقابل به خلبان برسه. در این حالت مهم نیس شلیک چندم به طرف خلبان باشه و در هر صورت ساید برنده میشه.

نکات تکمیلی بازی ارتش سری

➊ نوبت نفرات در روز معارفه و دور اول یکسان هست. از روز دوم، از سر صحبت روز قبل، در همان جهت سه نفر به جلو حرکت میکنه. سر صحبت روز بعد، نفر چهار خواهد بود.
➋ اگر فردی در دوری که به گفتگوی خصوصی رفته، صحبتی در مورد گفتگوی خصوصی کنه، همان دور سایلنت میشه (نمیتونه صحبت کنه، گفتگوی خصوصی انجام بده و یا شلیک کنه) و در ابتدای روز بعد کیک خواهد شد.
➌ در وضعیت اضطراری رای‌گیری، اگر دو نفر بیشترین رای رو بیارن، کسی از بازی خارج نمیشه. خلبان هم یکبار اگر در رای‌گیری بیشترین رای رو بیاره، داخل بازی میمونه ولی بار دوم از بازی خارج میشه.
➍ کرتیس در طول بازی نباید به صورت مستقیم در مورد اطلاعات نقشش صحبت کنه، ولی میتونه غیر مستقیم به گروه نجات کمک کنه.
اعلام نقش چه به صورت مستقیم و چه غیر مستقیم ممنوع هست. به طور مثال مشتری نمیتونه بگه من ساید ندارم.

نقش‌های بازی ارتش سری

مشتری

در ابتدای بازی هیچ سایدی ندارد تا زمانی که در اتاق گفتگوی خصوصی از یک ساید اسلحه بگیرد. زمانی که از سایدی اسلحه گرفت، عضو آن ساید خواهد شد.

کسلر

فرمانده گشتاپوها هست. در وضعیت اضطراری ناآگاه هست و یارهای خود را نمی‌شناسد اما یارهای کسلر، او را می‌شناسند. در اتاق گفتگوی خصوصی می‌تواند دروغ بگوید. یک جلیقه دارد و با شلیک اول از بازی خارج نمی‌شود. مسلح هست و می‌تواند به کسانی که قابلیت دریافت اسلحه دارند، اسلحه بدهد.

راینهارت

در وضعیت اضطراری معارفه، یارهاش را می‌شناسد. می‌تواند در وضعیت اضطراری رای‌گیری نقش یکی از بازیکنان را حدس بزند. اگر درست حدس بزند، ابلیتی راینهارت به اتمام می‌رسد اما اگر اشتباه حدس بزند، یک فرصت مجدد خواهد داشت. مسلح هست و می‌تواند به کسانی که قابلیت دریافت اسلحه دارند، اسلحه بدهد.

گشتاپو ساده

در وضعیت اضطراری معارفه، یارهاش را می‌شناسد. مسلح هست و می‌تواند به کسانی که قابلیت دریافت اسلحه دارند، اسلحه بدهد.

خلبان

اسلحه ندارد اما می‌تواند در اتاق گفتگوی خصوصی از نقش‌های کرتیس و ماموران نجات صاحب اسلحه شود. در اتاق گفتگوی خصوصی می‌تواند دروغ بگوید. یک جلیقه دارد و با شلیک اول از بازی خارج نمی‌شود. در رای‌گیری هم بار اول از بازی خارج نمی‌شود اما بار دوم خارج خواهد شد.

کرتیس

فرمانده گروه نجات هست. در وضعیت اضطراری معارفه نقش‌های خلبان، دکتر پاسکال و کسلر به کرتیس معرفی می‌شود. مسلح هست و می‌تواند به کسانی که قابلیت دریافت اسلحه دارند، اسلحه بدهد.

دکتر پاسکال

در وضعیت اضطراری تصمیم می‌گیرد که فردی که مورد هدف قرار گرفته، سیو بشه یا نه. در طول بازی دو فرصت نجات دارد. دکتر پاسکال نه صاحب اسلحه هست و نه می‌تواند اسلحه بگیرد.

مامور نجات

قابلیت خاصی ندارد، مسلح هست و می‌تواند به کسانی که قابلیت دریافت اسلحه دارند، اسلحه بدهد.

خلبان و مشتری میتونن در اتاق گفتگوی خصوصی اسلحه بگیرند. اگر کسلر در اتاق سایدش رو دروغ بگه، میتونه به صورت مشقی اسلحه بگیره.

چند روش برای کشته شدن خلبان توی بازی وجود داره. خلبان اگر توسط تیر دوم کشته بشه، سایدی که شلیک کرده، بازنده میشه. اما اگر خلبان توسط رای خارج بشه، اتفاقی نمیوفته و بازیکن‌ها بازی رو ادامه میدن. اگر هم یک بازیکن از سایدی توی بازی باشه و به خلبان شلیک کنه، اون ساید برنده بازی میشه.

در صورتی که فردی در همان دور در مورد گفتگوی خصوصی صحبت کنه، همان روز سایلنت میشه و نمیتونه از اسلحه و یا اتاق گفتگوی خصوصی استفاده کنه. روز بعد هم کیک خواهد شد.

دکتر پاسکال، مشتری، خلبان نمیتونن در طول بازی به مشتری اسلحه‌ای بدهند.

خیر، اعلام و یا اطلاق نقش ممنوع هست و بازیکن‌ها نباید نقشش رو در طول بازی افشار کنند.

اون بازیکن از بازی خارج خواهد شد. در اصل کسی که دکتر پاسکال رو درست حدس میزنه، دکتر رو مجبور میکنه که سیوش کنه. اگر سیوی نداشته باشه، بازیکن از بازی خارج میشه.

12 دیدگاه دربارهٔ «بازی ارتش سری: کامل‌ترین آموزش سناریو و نقش‌ها»

 1. سلام وقت بخیر
  ببخشید توی سناریو ارتش سری قانون خودزنی هم داریم؟ یعنی مثلا فرض کنید من گشتاپوی بازی هستم پا میشم خودمو میزنم که مثلا نفر بعدی من که تک میمونه توی ساید ما بلند بشه و خلبان رو بزنه و ببریم ؟ امکانش هست؟

 2. ببخشید دو تا سوال دیگه هم دارم
  ۱. در قوانین بازی ارتش سری در اتاق گفتگوی خصوصی، زمانی که کار به مبادله اسلحه می کشد گرداننده فقط سه جمله می گوید:

  یا می گوید تایید می شود و اسلحه مبادله می شود
  یا می گوید اسلحه ای در دست گرداننده نیست در آن صورت مبادله ای صورت نمی گیرد
  سوم آن که امکان مبادله اسلحه وجود ندارد؛ یعنی دو نفری در گفتگو هستند که اساساً نمی توانند با هم مبادله‌ اسلحه انجام دهند.
  و اما سوال من فرض کنید دو نفر امکان تبادل اسلحه بینشون هست ولی تفنگی درست گرداننده نیست اینجا گرداننده باید چی بگه دقیقا؟ بایدبگه امکان تبادل بین شماهست ولی اسلحه ای وجود ندارد؟
  چون تو یه سری از قسمت ها امیرعلی نبویان میگه اسلحه ای دست گرداننده نیست و در ادمه نمیگه امکان تبادل هست در صورتی که بینشون امکان تبادل اسلحه وجود داشت ولی توی یک دست تفنگی نبودو گفت که تفنگی وجود ندارد اما امکان تبادل بین شما هست !

  سوال ۲. فرض کنید توی کی اس یک نجات و یک گشتاپو و یک مشتری بدون ساید هست اینجای بازی چه اتفاقی میفته ؟ توی توضیحات قسمت سه از فصل دو امیرعلی نبویان میگه که باید تفنگ رو بدیم به مشتری ! واسه چی تفنگ رو باید بدیم به مشتری وقتی که ساید نداره و واسش هیچ اهمیتی نداره به کدوم سایت شلیک کنه؟

  1. اول امکان تبادل اسلحه چک میشه بعد وجود اسلحه.
   بنابراین تو این حالت گرداننده میگه که اسلحه‌ای دست گرداننده نیست و دو طرف متوجه میشن که امکانش بوده.
   اون قسمتی که امیر علی نبویان گفته اسحله دست گرداننده نیست اما امکان تبادل اسلحه وجود داره، جمله دوم اضافی بوده. جمله دوم همیشه درست هست، وقتی گرداننده میگه اسلحه‌ای دست گرداننده نیست ینی شما میتونید تبادل کنید ولی من اسلحه ندارم. اگر امکانش نباشه گرداننده میگه امکانش نیست و اصلا بودن یا نبودن اسلحه رو چک نمیکنه.
   اون قسمت رو دیدم، حس میکنم امیر علی نبویان اشتباه گفته. چون اصن تو اون حالت گشتاپو بازی رو برده و به کی آس بازی نمیکشه. مشتری بدون ساید توی شمارش حساب نمیشه. تعداد گشتاپو و پارتیزان برابر میشه و گشتاپو برنده بازی هست. بنابراین اصلا این حالت توی کی آس پیش نمیاد.

   1. خیلی ممنونم از پاسخگوییتون
    خب اگه مشتری بدون ساید توی شمارش حساب نمیشه پس چرا توی دست سوم از فصل ۳ یه جایی از بازی زمانی که همه شلیک ها زده شده و هیچ تفنگی نمونده بود بازی به نفع گشتاپو تموم نشد و بازی باید به رای گیری میرفت تا تکلیف بازی مشخص بشه ؟
    اونجا اگه یادتون باشه سه گشتاپو موندن و سه نجات و یک مشتری بدون ساید !

 3. خیلی ممنونم از پاسخگوییتون
  خب اگه مشتری بدون ساید توی شمارش حساب نمیشه پس چرا توی دست سوم از فصل ۳ یه جایی از بازی زمانی که همه شلیک ها زده شده و هیچ تفنگی نمونده بود بازی به نفع گشتاپو تموم نشد و بازی باید به رای گیری میرفت تا تکلیف بازی مشخص بشه ؟
  اونجا اگه یادتون باشه سه گشتاپو موندن و سه نجات و یک مشتری بدون ساید !

 4. سلام وقت بخیر
  جناب علی فادر عزیز ممنون میشم اگه جواب این سوالم رو بدین

  شما فرمودین که اون قسمت رو دیدم، حس میکنم امیر علی نبویان اشتباه گفته. چون اصن تو اون حالت گشتاپو بازی رو برده و به کی آس بازی نمیکشه. مشتری بدون ساید توی شمارش حساب نمیشه. تعداد گشتاپو و پارتیزان برابر میشه و گشتاپو برنده بازی هست. بنابراین اصلا این حالت توی کی آس پیش نمیاد.

  ولی سوال من اینه : خب اگه مشتری بدون ساید توی شمارش حساب نمیشه پس چرا توی دست سوم از فصل ۳ یه جایی از بازی زمانی که همه شلیک ها زده شده و هیچ تفنگی نمونده بود بازی به نفع گشتاپو تموم نشد و بازی باید به رای گیری میرفت تا تکلیف بازی مشخص بشه ؟
  اونجا اگه یادتون باشه سه گشتاپو موندن و سه نجات و یک مشتری بدون ساید و هیچ تفنگی هم نبود چرا بازی رفت به رای گیری و اتفاقا اخر اون بازی هم نجات بازی رو برد!

 5. سلام،یک سوال فنی
  فرض بر اینکه دعوت کننده اتاق خصوصی یک گشتاپو و دعوت شونده مشتری می باشد ،
  گشتاپو در ابتدا خود را نجات بازی معرفی می کنه
  مشتری اعلام می کند من مشتری هستم و اسلحه میخوام
  و فقط از ساید سفید اسلحه میگیرم
  سوال: با توجه به اینکه گشتاپو خودش رو سفید معرفی کرده و توافق برای تبادل اسلحه صورت گرفته کدام حالت زیر صحیحه؟
  ۱،.گرداننده قبل از تبادل از گشتاپو میخواد راستش رو بگه تا اسلحه بتونه جابجا بشه و امکان گول زدن مشتری وجود نداره
  ۲. ابتدا اسلحه در صورت وجود جابجا میشه بین گشتاپو و مشتری و بعد از اون گرداننده میگه به گشتاپو حالا که جابجا شده سایدت رو بگو که مشتری بدونه با کدوم ساید باید بازی کنه و از چه سایدی اسلحه گرفته، یعنی مجاب شده اسلحه بگیره ولی اول گول خورده ،بعد فهمیده ساید بازیش از الان به بعد چیه؟! اصلا هم مهم نیست میخواسته فقط از سفیدها اسلحه بگیره
  اگر مورد دوم اشتباه باشه، و در این صورت قبل از لحظه تبادل، دعوت کننده موظف به گفتن سایدش باشه تا اسلحه داده بشه،مشتری میتونه اگه فهمید دعوت کننده دروغ گفته اسلحه رو نگیره؟ اسلحه در دست گرداننده وجود داره

  1. سلام؛
   گزینه ۲ درست هست. گشتاپو میتونه توی اتاق گفتگوی خصوصی به مشتری کنسه بده و راضیش کنه که ازش اسلحه بگیره.
   توی یکی از قسمت‌ها کسلر با مشتری توی اتاق اومد، کسلر اولش گفت نجات هست و بعد اسلحه رو داد، بعد تبادل گرداننده گفت که باید حقیقت رو گفت و شما از گشتاپو اسلحه گرفتید.
   مشتری توی این حالت تعجب کرد و دیگه مجبور شد با این ساید بازی کنه.
   کسلر شبنم قلی خانی بود و مشتری هم امیرحسین رستمی.

 6. یک سوال دیگم دارم
  اگر خلبان با کسلر به اتاق ۰۹۰۰ برن و به دروغ کسلر بخواهد به خلبان اسلحه بدهد ، دروغ کسلر توسط گرداننده تایید می شود ؟
  اگر آره پس اصلا قسمت اول فصل سوم خانوم مومن اشتباه نکرده بوده و الکی زمین و زمان رو سرش خراب کردند

  1. خیر، تایید نمیشه. گرداننده میگه: امکان رد و بدل اسلحه وجود ندارد.
   خانم مومن فکر میکردن که رد و بدل میشه ولی مشقی میشه که کلا این اشتباه هست.

 7. خیلی ممنون از پاسخگوییتون ، پس اونروز باید کرتیس میگفت که دست بهنام تشکر رو بالا ندیده تا مریم مومن هم اشتباه نمیکرد ولی خب متاسفانه کرایس خیلی بد بود ؛ البته چطوری میتونست بدون اتلاق به نقشش بگه چون در این بازی اتلاق نقش دیگران آزاده ولی نقش خودت فکر کنم خطاست .
  یک مهم دیگه هم دارم که بالا پرسیدم ولی گویا ندیدین البته آقای محمد کاملترشو پرسیدن ولی خب جواب ندادین
  اینکه پس از اتمام تمام شلیک ها اگر گشتاپو از پارتیزانا بیشتر یا مساوی باشن بازی به نفع گشتاپو تمام است ولی
  چرا توی دست سوم از فصل ۳ یه جایی از بازی زمانی که همه شلیک ها زده شده و هیچ تفنگی نمونده بود بازی به نفع گشتاپو تموم نشد و بازی باید به رای گیری میرفت تا تکلیف بازی مشخص بشه ؟
  اونجا اگه یادتون باشه سه گشتاپو موندن و سه نجات و یک مشتری بدون ساید که گشتاپو برده بود ولی با اینکار امیرعلی نبویان پارتیزانا بردن .
  متشکرم

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top
به بالای صفحه بردن